Empires & Allies to pierwsza strategiczna gra, którą popularna i znany z FamrVille firma Zynga, chce podbić serca pasjonatów gier strategicznych.

Zynga była do tej pory znana z tworzenia gier głównie na Facebook i tak z pewnością pozostanie, bo w gruncie rzeczy gdyby nie Facebook, Zynga pewnie nie zostałaby zauważona. Popularność gier od Zynga, takich chociażby jak FamrVille  i CityVille, jest ogromna. Firma zarobiła już krocie na grach online, a jej apetyt cały czas rośnie.

 

 

Empires & Allies – to pierwsza gra, jak mówią przedstawiciele Zynga – która jest grą strategiczną i grą gdzie walczy się na froncie z przeciwnikiem. To trochę połączenie CityVille i gier ryzykownych, zręcznościowych.

 

Gra polega na odbudowaniu wielonarodościowej społeczności wyspy, która została zaatakowana przez kosmitów. Gracze muszą odbudować armię, zweryfikować zespoły, a także odróżnić “dobre charaktery od tych złych”. Gracze muszą także wybrać teren, na którym będą chcieli budować swoją bazę.  W grze oczywiście czeka na gracza wiele niespodzianek, między innymi to, że może on zostać “zdradzony przez przyjaciela”, który postanowi go zabić.

 

Empires & Allies jest dostępny już na Facebook’u w 12 językach, niestety nie w polskim. Ciekawe czy najnowszemu dziełu od Zynga uda się pobić dotychczasowe rekordy FarmVille czy CityVille, która dla przykładu do tej pory ma miesięcznie około 90 milionów graczy na Facebook.

 

Ta gra zweryfikuje również realne szanse na to, czy Zynga jest firmą sukcesu, czy każda gra, którą udostępnia staje się hitem. A dla samej firmy oczywiście to bardzo ważne, głównie ze względów zarobkowych, ale warto wspomnieć, że Zynga być może będzie chciała przeprowadzić emisję akcji na giełdzie. A każdy kolejny bardzo dobry produkt, tylko podtrzyma zainteresowanie grami firmy.

 

 

Zynga wprowadza "Empires & Allies"http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/zynga_Empires_and_Allies.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/zynga_Empires_and_Allies-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Empires & Allies to pierwsza strategiczna gra, którą popularna i znany z FamrVille firma Zynga, chce podbić serca pasjonatów gier strategicznych. Zynga była do tej pory znana z tworzenia gier głównie na Facebook i tak z pewnością pozostanie, bo w gruncie rzeczy gdyby nie Facebook, Zynga pewnie nie zostałaby...