Zynga dzięki finansowaniu, które otrzymała od 6 miesięcy prowadziła intensywne przejęcia na rynku mobile. Wszystko po to, aby uniezależnić się od Facebook’a.

O firmie Zynga pisałam od samego początku powstania serwisu Internet-News, najpierw o tym, jak zdobywa popularność, dzięki swoim grom na Facebook. Potem o bardzo dynamicznym wzroście, którego pewnie nawet sami twórcy Zyngi się nie spodziewali. Aż wreszcie o finansowaniu, które firma otrzymywała praktycznie od początku swojej działalności. To oczywiście pokaźne finansowanie przyczyniło się do wzrostu potęgi i marki Zynga na całym świecie.

 

Tym razem firma poinformowała, że właśnie zakończyła intensywny, prawie półroczny okres przejęć, na rynku mobile i developerów aplikacji na mobile. Czas ten zaczął się już w Sierpniu 2011 roku, gdy Zynga przejęła HipLogic i Astro Ape Studios.  We wrześeniu 2011 roku Zynga przejęła Page44 Studios, aby zakończyć ostatnim nabytkiem w Styczniu 2012 roku czyli firmą Gamedoctors.

 

Warto wspomnieć, że Zynga obok finansowania, które otrzymała od funduszy, w ostatnim czasie miała swoją publiczną ofertę na giełdzie amerykańskiej, gdzie udało jej się zgromadzić bagatela miliard $. Dało to wycenę spółki znanej z gier takich, jak FarmVille na poziomie 7 miliardów $.

 

Te pieniądze z pewnością wystarczą na to, aby kontynuować rozwój i przejęcia. Choć prawdopodobnie na chwilę obecną Zynga pozostanie przy swoich czterech nabytkach i rozpocznie ich integrację ze spółką. Był to obok Groupona i oczekiwanego debiutu Facebook, jeden z największych debiutów na giełdzie NASDAQ. Warto przypomnieć, że firma Google dla porównania, gdy debiutowała w 2004 roku, udało się pozyskać 1,9 miliarda $.

 

Jeden z moich znajomych, który mieszka w San Francisco dokładnie dziś ma kolejny etap rozmowy rekrutacyjnej z Zynga i jest niesamowicie podekscytowany. Biorąc pod uwagę to, jak dużą moc mają marki technologiczne dla amerykanów, Zynga wyrasta na bohatera rewolucji mobile i social gaming XXI wieku. I jest wielu, którzy daliby wiele, aby pracować dla tej firmy.

 

Osoby zarządzające Zynga strategicznie idą w kierunku większego uniezależnienia się od serwisu Facebook, wprowadzając własne gry na smartphone’y. Ale co ważne pamiętając, że mają doczynienia z technologią i wieloma różnymi systemami operacyjnymi, Zynga wdrożyła także platformę do gier opartą na HTML5, dzięki czemu gracze telefonów operujących na różnych systemach np. iOS czy Android mogą bez problemu prowadzić grę w tym samym czasie. Co więcej odnosi się to także do Facebook’a. Bowiem HTML5 pozwala nie tylko na tworzenie gier na różne systemy operacyjne, ale także platformy.

 

 

Zynga przejmuje mobile developerówhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2012/01/zynga_logo.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2012/01/zynga_logo-150x150.pngЭва KasiakMobile
Zynga dzięki finansowaniu, które otrzymała od 6 miesięcy prowadziła intensywne przejęcia na rynku mobile. Wszystko po to, aby uniezależnić się od Facebook'a. O firmie Zynga pisałam od samego początku powstania serwisu Internet-News, najpierw o tym, jak zdobywa popularność, dzięki swoim grom na Facebook. Potem o bardzo dynamicznym wzroście, którego pewnie...