Producent gier na Facebook- Zynga Games, zwiększył swoją wartość i wyprzedził EA.


Nie tak dawno pisałam o tym, że firma Electronic Arts postanowiła zakupić producenta jednej z popularnych gier Angry Birds. To symbol tego, że jedna z większych w Stanach Zjednoczonych firm, która do tej pory działała jako producent raczej klasycznych off line’owych gier planszowych szuka sposobu na wejście w rynek gier online, właśnie poprzez akwizycje.

Jednak EA ma bardzo poważnego rywala w sieci, z którym z pewnością na tym etapie rozwoju trudno będzie konkurować. To firma Zynga, która powstała 4 lata temu jako firma tworząca gry i aplikacje  do internetu i mobile.


Otóż Zynga po raz pierwszy w tym roku wyprzedziła EA, jeśli chodzi o wartość tzw. dóbr wirtualnych, które gracze online zakupują, aby móc piąć się po szczeblach konkurencji w grach, a także zwiększać swoje umiejętności. Producent takich gier jak FarmVille i FrontierVille mimo, iż jest młodą firmą, bez większych problemów zdobywa pozycję lidera na rynku social gaming i social networking.


Z kolei EA, która liczy sobie 26 lat i powstała oryginalnie jako producent gier planszowych,  zmaga się ostatnio z problemami wywołanymi zarówno przez kryzys, ale także przez fakt “odpływu” dotychczasowych klientów do sieci. Poskutkowało to tym, że była zmuszona ciąć o około 2500 pracowników od roku 2008, a także szukać innych sposóbów na rozwój.

Zynga ma obecnie na Facebook’u około 210 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, od maja firma dokonała 5ciu przejęć. Głównie w Azji.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/zynga.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/zynga-150x150.pngЭва KasiakStart Up
Producent gier na Facebook- Zynga Games, zwiększył swoją wartość i wyprzedził EA. Nie tak dawno pisałam o tym, że firma Electronic Arts postanowiła zakupić producenta jednej z popularnych gier Angry Birds. To symbol tego, że jedna z większych w Stanach Zjednoczonych firm, która do tej pory działała jako producent raczej klasycznych off...