Firma RiM (Research in Motion) wprowadziła na rynek amerykański najnowszy model Blackberry. Tym razem z wysuwaną klawiaturą i dotykowym ekranem.

Najnowszy gadżet od sławnej firmy, która specjalizuje się w dostarczaniu telefonów biznesowych to wspomniany Blackberry Torch 9800 – którego premiera poprzedzona konferencją prasową odbyła się w ubiegłym tygodniu.

Do tej pory zazwyczaj wszystkie poprzednie modele telefonów od Blackberry miały wbudowaną klawiaturę typu QWERTY, dzięki czemu korzystanie z nich było ułatwione. Podobnie z dostępem do internetu, który dzięki synchronizacji poczty e-mail i przesyłowi danych przez operatora, był możliwy bez względu na lokalizację zatem idealnie sprawdzał się właśnie dla ludzi często podróżujących po świecie, którzy potrzebują nieustannego dostępu do sieci.

Oczywiście dziś już nie jest to żadna nowość, ale kilka lat temu posiadacze Blackberry byli prawdziwymi szczęśliwcami :)

Klawiatura QWERTY oraz ekran dotykowy to ukłon w stronę rynku telefonów w stylu iPhone czy telefonów operujących na systemie operacyjnym Android. Bez wątpienia RiM chce dotrzeć do większej ilości użytkowników i stworzyć telefony dostępne dla wszystkich, które będą w stanie konkurować właśnie z produktami firmy Apple. Tym bardziej, że walka o rynek mobile na dobre się rozpoczyna i w chwili obecnej brakuje w niej właśnie Blackberry. Więcej na temat prognoz rynku mobile oraz systemów operacyjnych możesz przeczytać tutaj.

Research in Motion wydaje się nie gonić konkurencji, stąd zapewne tego typu krok i wyprodukowanie telefonu nie do końca biznesowego, z którego mogą korzystać również ludzie młodzi, aktywni, przyzwyczajeni do gier na komórkach i ściąganiu aplikacji.

Co bardzo istotne w najnowszym Blackberry Torch 9800 został wdrożony również system OS 6, dzięki któremu interfejs użytkownika jest jeszcze lepszy, przeglądarka udoskonalona, a wyszukiwanie bardziej precyzyjne/uniwersalne.

Zobacz Video Blackberry Torch 9800

Telefon wejdzie do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w dniu 12 Sierpnia i jest pierwszym, który działa na systemie operacyjnym OS 6.

Kilka najważniejszych funkcjonalności:

  • social feeds – posiadacz telefonu może na bieżąco pozostać aktywny w mediach społecznościowych, do których należy, dzięki kanałowi RSS
  • szybsza i lepsza jakościowo przeglądarka internetowa – strony ładują się szybciej i dzięki funkcji tabbed browsing możliwe jest otwarcie kilku stron www jednocześnie
  • uniwersalna wyszukiwarka – pełni rolę spotlight dzięki czemu wyszukuje zarówno w samym telefonie, jak i po sieci www
  • przyjazny i intuicyjny interfejs

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/blackberry_torch.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/blackberry_torch-150x150.pngЭва KasiakMobileapple,Mobile,smartphone
Firma RiM (Research in Motion) wprowadziła na rynek amerykański najnowszy model Blackberry. Tym razem z wysuwaną klawiaturą i dotykowym ekranem. Najnowszy gadżet od sławnej firmy, która specjalizuje się w dostarczaniu telefonów biznesowych to wspomniany Blackberry Torch 9800 - którego premiera poprzedzona konferencją prasową odbyła się w ubiegłym tygodniu. Do tej pory...