City of Apple to, jak nietrudno zgadnąć pomysł Steve Jobs’a, który marzy o zbudowaniu ekologicznego miasta. Architektem jest znany na całym świecie Norman Foster.

Niedawno można było na wielu zagranicznych serwisach przeczytać, że Google będzie budowało miasto Google. Wystarczyło kilka dni, aby konkurencyjny gigant – firma Apple zaprezentował plany architektury i zagospodarowania przestrzennego dla swojego “City of Apple”.


Niby nic, a jednak – niewielu zdaje się jest ludzi na świecie, którzy mogą sobie pozwolić na luksus posiadania “swojego miasta”. Jednak sam fakt posiadania w przypadku Jobs’a niewiele jeszcze oznacza.

Właściciel i szef Apple przyzwyczaił już kientów i fanów produktów na całym świecie, do swoich innowacyjnych pomysłów. Innowacja w przypadku “City of Apple” polega na tym, że ma to być miasto uwolnione od jakichkolwiek substancji szkodliwych dla ludzkiego zdrowia, w tym między innymi od tlenku węgla.


Drugim jakże istotnym faktem, jest to, że miasto zaprojektuje sam Norman Foster, znany również w Polsce z Budynku Foster’a w Warszawie.


Miasto będzie położone na pustyni, w odległości około 10 mil od Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a jego powierzchnia to około 150 akrów ziemi, którą Apple wykupił.


Nawierzchnia wokół budynku pozostanie zagospodarowana ekologicznie, a wszelki ruch (również pojazdów) będzie odbywał się pod ziemią. Steve Jobs przywiązuje ogromną wagę do tego, w jaki sposób miasto zostanie zbudowane, również on uczestniczy w pracach nad budową przyszłej siedziby firmy Apple.

Zobacz pomysł na City of Applehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/12/city_of_apple.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/12/city_of_apple-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
City of Apple to, jak nietrudno zgadnąć pomysł Steve Jobs'a, który marzy o zbudowaniu ekologicznego miasta. Architektem jest znany na całym świecie Norman Foster. Niedawno można było na wielu zagranicznych serwisach przeczytać, że Google będzie budowało miasto Google. Wystarczyło kilka dni, aby konkurencyjny gigant - firma Apple zaprezentował plany architektury...