Po tym, jak Microsoft udostępni informacje o możliwościach funkcjonalnych SDK, zestaw dla developerów Windows Phone 7, zostanie w pełni udostępniony.

Microsoft zamierza docelowo wydać około 400 milionów $ na promocję oprogramowania, które wielu uważa za zdecydowanie lepsze od iOS Apple czy Android Google – oczywiście zazwyczaj jest to subiektywna opinia.

Jednak warto spojrzeć również na liczby: otóż do tej pory dokonano około 300 000 pobrań narzędzi dla developerów dostępnych na telefony z oprogramowaniem Windows Phone! A wynik ten został wypracowany w “zaledwie” 6 miesięcy od udostępnienia Windows Mobile 7.


Jak mówi Brandon Watson, Windows Phone 7 dyrektor w firmie Microsoft:

“Pierwsze 6 miesięcy pracy z developerami pokazało, że Windows Mobile 7, który powstał na bazie technologii Silverlight oraz XNA, jest bardzo dobrze przez nich rozumiany i możliwy do użycia przez developerów posiadających bardzo różne, nie zawsze zaawanasowane umiejętności.”Microsoft podczas prac nad SDK czyli Software Development Kit, współpracował bardzo blisko między innymi z firmami: eBay, Le Figaro, Open Table, Pageonce, Panoramic Software i wieloma innymi.


Oczywiście jak napisałam powyżej Microsoft chce mieć ten produkt skierowany również do małych i średnich firm developerskich, zatem Windows Mobile MarketPlace jest udostępniane praktycznie wszystkim. Zatem już teraz można dokonać takiej rejestracji w MarketPlace i wprowadzić wersję BETA swojej aplikacji czy gry.


Aby to zrobić należy wykonać poniższe kroki:

  1. Zarejestrować się na MarketPlace
  2. Zakończyć/wprowadzić swoją aplikację lub grę w wersji BETA
  3. W dniu 16go Września pobrać ostatnią wersję Windows Phone Developer Tools
  4. Przebudować raz jeszcze aplikację lub grę używając tego finalnego zestawu narzędzi dla developerów
  5. Przygotować XAP do pobrania przez MarketPlace w chwili uruchomienia na początku PaździernikaWedług informacji od Microsoft – Windows Mobile 7 udowonił, że dzięki takiemu oprogramowaniu możliwe jest stworzenie czegoś więcej, niż kolejnych “po prostu” aplikacji czy gier na telefon. Microsoft ma o wiele szersze spojrzenie na kwestie tego, w jaki sposób ludzie używają telefonów komórkowych oraz czego właściwie oczekują od telefonu komórkowego.

To nie koniecznie musi być po prostu granie. Ludzie oczekują ciekawej, żywej grafiki, a także bardzo indywidualnych możliwości integrowania wielu różnych funkcjonalności takich jak wyszukiwarka, mapy, czy choćby możliwości zamiany różnych aplikacji bez problemu utracenia danych czy negatywnego wpływu na żywotność baterii telefonu.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/microsoft_windows_mobile_7.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/microsoft_windows_mobile_7-150x150.pngЭва KasiakMobileaplikacje,apple,google,microsoft,Mobile
Po tym, jak Microsoft udostępni informacje o możliwościach funkcjonalnych SDK, zestaw dla developerów Windows Phone 7, zostanie w pełni udostępniony. Microsoft zamierza docelowo wydać około 400 milionów $ na promocję oprogramowania, które wielu uważa za zdecydowanie lepsze od iOS Apple czy Android Google - oczywiście zazwyczaj jest to subiektywna...