Już wkrótce konferencja na temat przejrzystości informacji publicznej TransparencyCamp Polska!

Richard Stirling (data.gov.uk), Daniele Silva (Esfera Brasil), Piotr Waglowski (VaGla), Alek Tarkowski (Creative Commons), Wojciech Wiewiórowski (GIODO) – to tylko niektórzy z prelegentów TransparencyCamp Polska. Zapraszamy na pierwsze w Polsce spotkanie poświęcone standardom prezentowania danych publicznych w internecie.


Każdy z nas wykorzystuje i wymienia informacje publiczne – administracja, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, prasa, obywatele.


Potencjał biznesowy danych publicznych w Unii Europejskiej określa się na 27 miliardów Euro.


Jak w pełni go wykorzystać? Czym jest informacja publiczna? Jak skutecznie udostępniać dane publiczne? Jak przekazywać je do innych podmiotów? Czym jest ponowne wykorzystanie informacji? Na te i inne pytania będziemy starali się odpowiedzieć 18 listopada w Kinie Wisła, podczas pierwszego nieformalnego spotkania przedstawicieli i przedstawicielek administracji, organizacji pozarządowych i biznesu.

Zobacz jak wygląda TransparencyCamp w Waszyngtonie:Informacja publiczna jest podstawą przejrzystego funkcjonowania państwa. Dane publiczne pozwalają poznać, jak funkcjonują instytucje międzynarodowe oraz organy administracji centralnej i samorządowej. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu informacji publicznych powstają międzynarodowe rejestry szpitali on-line, na stronach internetowych mieszkańcy miast mogą na bieżąco śledzić miejsca, w którym znajdują się konkretne pojazdy transportu miejskiego, publikowane są rejestry dopłat rolniczych, powstają rozbudowane internetowe informacje turystyczno-kulturalne, a dzięki wysłaniu sms-a można nawet oszacować wartość samochodu.


Dzięki dostępności danych publicznych, w internecie funkcjonują również bazy, w których zebrane są informacje o ruchach najważniejszych osób w państwie, przedsiębiorstw publicznych, organów państwowych, dochodach z podatków i przepływie publicznych pieniędzy do rąk prywatnych. Dane te można grupować i zestawiać według dowolnego klucza. Informacja publiczna umożliwia rozliczalność instytucji publicznych i sprzyja kontroli społecznej. TransparencyCamp Polska to spotkanie dla wszystkich tych, którzy wytwarzają, wykorzystują, przetwarzają, przechowują i udostępniają dane publiczne.


TransparentyCamp Polska to ponad 20 prezentacji w trzech ścieżkach tematycznych. Polscy i międzynarodowi eksperci. 150 uczestników i uczestniczek. Transmisja internetowa i nagrania video. Przedstawiciele i przedstawicielki administracji samorządowej i centralnej, środowiska akademickiego, organizacji pozarządowych i firm specjalizujących się w branży internetowej.


TransparencyCamp Polska • 18 listopada 2010 roku • Warszawa

Kino Wisła (plac Wilsona)

start o godzinie 9.00

Эва KasiakWiadomości
Już wkrótce konferencja na temat przejrzystości informacji publicznej TransparencyCamp Polska! Richard Stirling (data.gov.uk), Daniele Silva (Esfera Brasil), Piotr Waglowski (VaGla), Alek Tarkowski (Creative Commons), Wojciech Wiewiórowski (GIODO) – to tylko niektórzy z prelegentów TransparencyCamp Polska. Zapraszamy na pierwsze w Polsce spotkanie poświęcone standardom prezentowania danych publicznych w internecie. Każdy z nas...