Android jako system operacyjny został zakupiony przez Google w roku 2005. Od tamtej pory ta decyzja systematycznie zaczyna przynosić Google pokaźne zyski.

David Lawee, VP dla Corporate Development w taki sposób wyraził się w kwestii Android:


“Zakup Android to była najlepsza w historii Google decyzja”

Andy Rubin, który założył start up tworzący Android, pewnie sam również  nie przypuszczał, że jego “dziecko” stanie się jednym z najpopularniejszych systemów na telephony typu smartphone, ale także że wyprzedzi sam iOS od Apple, który to przodował i miał, właściwie do tej pory ma całkiem klarowną wizję na rozwój iOS.


Choć jest to wizja “zamknięta”, ze względu na to, że iOS wspiera funkcjonowanie wyłącznie produktów Apple – chociażby iPhone. Podczas, gdy Android i strategia, którą Google przyjęło na ten produkt, zakłada otwarte korzystanie z tego systemu. Oznacza to tyle, że producenci telefonów np. Samsung albo HTC mogą wykorzystywać Android, jako platformę systemową do urządzeń pod własną marką.


Google 5 lat temu zapłacił około 50M $ za Android, z kolei Rubin czyli twórca systemu, pozostał w firmie Google na stanowisku Champion Developer.


Bezwzględnie to, że Rubin pozostał w Google i w dalszym ciągu odpowiadał za rozwój systemu, opłaciło się firmie. I dowiodło ponownie, że nie zwalnia się autorów ciekawych, nowatorskich rozwiązań – bo firma bez takiego człowieka, który jest prekursorem danego pomysłu, może nie zrealizować go tak dobrze, jak gdyby miała to robić właśnie z nim.


Android już powoli depcze po piętach Apple, wszelkie badania i prognozy mówią jasno: już za kilka miesięcy wyprzedzi od iOS i stanie się liderem.


Co warte podkreślenia według ostatnich danych opublikowanych przez Google, firma zarabia już teraz 1 Miliard $ rocznie właśnie z tytułu reklam na telefonach działających w oparciu o Android. A to zdaje się dopiero początek, bo platforma ma w dalszym ciągu bardzo duży potencjał rozwojowy.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/04/android.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/04/android-150x150.pngЭва KasiakMobileandroid,apple,google,Mobile,smartphone
Android jako system operacyjny został zakupiony przez Google w roku 2005. Od tamtej pory ta decyzja systematycznie zaczyna przynosić Google pokaźne zyski. David Lawee, VP dla Corporate Development w taki sposób wyraził się w kwestii Android: “Zakup Android to była najlepsza w historii Google decyzja” Andy Rubin, który założył start...