Na serwisie YouTube już wkrótce pojawią się już pierwsze filmy, które można wypożyczyć na zasadzie VoD.

YouTube obok ciekawych programów, które mają na celu zwiększanie jakości video produkowanych przez użytkowników, a także promowania właśnie użytkowników, jako tych którzy mają pełną “dowolność” w tworzeniu treści, już wkrótce wejdzie w obszar tzw. VoD (video na żadanie).

 

W praktyce będzie to oznaczało, że również na YouTube będzie można zakupić/wypożyczyć film, który nam się spodoba, a którego jeszcze nie widzieliśmy.

 

Jak zapowiada YouTube biblioteka filmów ma zawierać nie mniej, niż 3000 pozycji. Jak twierdzą osoby zajmujące się produktem YouTube, w bibliotece filmów w pierwsze kolejności będzie można znaleźć klasykę, choć także najnowsze produkcje, o ile tylko zostaną one udostępnione przez firmy producenckie.

 

Filmy, które użytkownicy będą wypożyczali mogą być oglądane albo w ramach konkretnego konta na YouTube (już istniejącego). Co ciekawe YouTube planuje także pokazywać np. kulisy powstawania danego filmy, wywiady z aktorami itd.

 

Na chwilę obecną, jak zapowiada YouTube to wersja Promo, jeśli ta przyjmie się i odniesie sukces, mierzony w popularności serwisu VoD, wtedy firma najpradopodobniej zadecyduje o wprowadzeniu wersji VoD YouTube na mobile.

 

Jeśli chcesz zapoznać się z już dostępnymi filami z kategorii Azja/Bollywood wyprodukowanymi przez Shemarromovies wejdź tutaj.

 

 

YouTube VoDhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/youtube_vod.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/youtube_vod-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Na serwisie YouTube już wkrótce pojawią się już pierwsze filmy, które można wypożyczyć na zasadzie VoD. YouTube obok ciekawych programów, które mają na celu zwiększanie jakości video produkowanych przez użytkowników, a także promowania właśnie użytkowników, jako tych którzy mają pełną 'dowolność' w tworzeniu treści, już wkrótce wejdzie w obszar tzw....