YouTube organizuje społeczność wokół tematyki Video, a także uuchamia pierwszy program, dzięki któremu najzdolniejsi twórcy filmów  otrzymają wsparcie finansowe.

YouTube już od jakiegoś czasu probuje znaleźć drogę na zarówno rozwój produktu, jakim jest video, a także jego jakości. Jakość Video w sieci zwłaszcza ta tworzona przez użytkowników, którzy nagrywają filmy własnymi telefonami komórkowymi, zdecydowanie odbiega od najwyższej.

A to właśnie jakość ma być wartością główną, na podstawie której YouTube planuje budować swój produkt.


Aby osiągnąć te cele firma postanowiła założyć fundację, która będzie wspierała najzdolniejszych twórców video na YouTube. Zatem YouTube ulepsza content video poprzez programy wspierające użytkowników!

Program, który YouTube tworzy będzie wart blisko 5 milionów dolarów, a jego powstanie zostało ogłoszone na pierwszej konferencji społeczności zainteresowanej i zrzeszonej wokół YouTube i samego video on line.


Przypomnę, że YouTube odniósł wielki sukces w video produktowanych “domowymi” sposobami, a jego funkcjonowanie już piąty rok w ogólnoświatowej sieci, przyczyniło się nieco do utrwalenia pozycji serwisu, jako tego, na który “wrzuca się” domowe produkcje.

I to postrzeganie firma chce bardzo wyraźnie zmienić przy pomocy grantów.


I tak YouTube będzie się przyglądał autorom najpopularniejszych video i oczywiście takich, które przyciągają największą liczbę oglądających.


Wkład w rozwój uzytkownika produkującego najpopularniejsze treści będzie wynosił od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy dolarów.


Jak mówią osoby zarządzające z YouTube, program został wdrożony po to, aby docelowo zwiększyć jakość contentu video na stronach. Firma widzi jak istotny on jest i zrobi wszystko, aby mieć go jak najwięcej.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/youtube.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/youtube-150x150.pngЭва KasiakWiadomościyoutube
YouTube organizuje społeczność wokół tematyki Video, a także uuchamia pierwszy program, dzięki któremu najzdolniejsi twórcy filmów  otrzymają wsparcie finansowe. YouTube już od jakiegoś czasu probuje znaleźć drogę na zarówno rozwój produktu, jakim jest video, a także jego jakości. Jakość Video w sieci zwłaszcza ta tworzona przez użytkowników, którzy nagrywają filmy...