Jakiś czas temu YouTube osiągnął swój krok milowy, którym były 2 biliony video oglądane codziennie przez ludzi na całym świecie.

Jednak przywołane poniżej dane wcale nie muszą oznaczać ciągłych sukcesów video streamingu. Otóż YouTube zmaga się z jakością i długością video zamieszczanych przez użytkowników. Jeśli w dłuższej perspektywie można będzie mówić o powodzeniu przejętego przez Google serwisu, to zarządzający nim muszą postawić na jakość zamieszczanej treści video, mowa tu zarówno o rozdzielczości, jak i (a nawet przede wszystkim) zawartości.

YouTube zaczął rozwijać swój własny content i może się już teraz pochwalić 7000 godzinami filmów, show do wyświetlenia, wydarzeń sportowych do pokazania.

Jednak ta treść została ostro skrytykowana przez znawców mediów. Taki czarny PR, który narósł wokół YouTube zmobilizował serwis do pracy nad kontynuowaniem polepszania przede wszystkim tzw. user experience czyli „doświadczenia użytkownika“ – tego, co może myśleć, jak chce poruszać się po stronie, jak się odnajduje na stronie.

Pozostaje pytanie czy nawet jeśli YouTube zmierzy się z tym zadaniem i wypracuje interesujące video, które będą przyciągały miliony użytkowników, to czy jednak nie będą oni woleli obejrzeć filmu w TV? W dalszym ciagu pozostaje kilka przeszkód do pokonania – zaczynając od tego, iż nie we wszystkich domach jest ekran od komputera wielkości TV. Do tego dochodzi fakt zdaje się, że najważniejszy – przekonanie ludzi, że warto oglądać filmy video – to może wydawać się trudne, ze wględu na barierę psychologiczną zwłaszcza u dorosłej grupy odbiorców.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/video_content.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/video_content-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościgoogle,youtube
Jakiś czas temu YouTube osiągnął swój krok milowy, którym były 2 biliony video oglądane codziennie przez ludzi na całym świecie. Jednak przywołane poniżej dane wcale nie muszą oznaczać ciągłych sukcesów video streamingu. Otóż YouTube zmaga się z jakością i długością video zamieszczanych przez użytkowników. Jeśli w dłuższej perspektywie można będzie...