YouTube prawdopodobnie rozpocznie nadawanie relacji z wydarzeń sportowych, głównie meczy ligi NBA i NHL.

Nadawanie relacji z programów sportowych, zwłaszcza tych popularnych ostatnimi laty, typu skoki narciarskie czy biegi oraz wyścigi F1, zawsze przynosiło nadawcom pokaźne zyski. Być może również na to liczy YouTube, który planuje – choć jeszcze nieoficjalnie- nadawanie tzw. streaming meczy największych amerykańskich ligi NBA oraz NHL.


Zdaje się, że to część większej strategii YouTube, która zakłada zagospodarowanie obszaru wydarzeń sportowych, skierowanych do fanów tych sportów, ale także do osób, które do tej pory korzystały z YouTube, w celu poszukiwania innych filmów video.


Warto wspomnieć, że YouTube ma realne podstawy, aby sądzić, że planowana strategia może odnieść sukces. Otoż serwis już transmitował mecze krykieta Indyjskiej Ligi. To dzięki wynikom oglądalności właśnie krykieta, firma Google, właściciel serwisu YouTube, zadecydowała o dodaniu rozgrywek NBA oraz NHL.


YouTube  jednocześnie wprowadzając dodatkowe transmisje, poszukuje nowych źródeł zwiększenia przychodów. I wygląda na to, że obok klasycznej transmisji online, firma podpisze umowy o współpracy, z największymi w Stanach Zjednoczonych, firmami, zajmującymi się wypożyczaniem seriali online, transmisją różnego rodzaju sportów, czy programów telewizyjnych. Na chwilę obecną wstępnie wiadomo, że taka współpraca afiliacyjna, zostanie podpisana z serwisami typu: Netflix Watch Instantly, Hulu Plus czy Amazon.


Jak mówi Gautam Anand, Dyrektor ds. współpracy w zakresie contentu na obszar Azji  i Pacyfiku:

Możecie się spodziewać, że tego typu contentu sportowego, będzie coraz więcej i więcej w YouTube. W chwili obecnej prowadzimy rozmowy o nawiązaniu współpracy, praktycznie we wszystkich miejscach świata, z większością interesujących firm producenckich”.Zobacz fragment rozgrywek meczu ligi NBA na serwisie YouTube:


YouTube planuje więcej streamingu sportuhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/YouTube-1024x724.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/YouTube-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
YouTube prawdopodobnie rozpocznie nadawanie relacji z wydarzeń sportowych, głównie meczy ligi NBA i NHL. Nadawanie relacji z programów sportowych, zwłaszcza tych popularnych ostatnimi laty, typu skoki narciarskie czy biegi oraz wyścigi F1, zawsze przynosiło nadawcom pokaźne zyski. Być może również na to liczy YouTube, który planuje - choć jeszcze nieoficjalnie-...