IntoNow po 12 tygodniach istnienia, zostaje kupione przez Yahoo. Amerykański portal na poważnie myśli o ekspansji w obszarze mobile.

IntoNow to start up, który powstał w Styczniu tego roku w Stanach Zjednoczonych. Misją firmy była zmiana sposobu, w jaki ludzie korzystają z TV, bardziej pod względem tego, w jaki sposób korzystają z contentu TV.

 

Jak pisze IntoNow na blogu:

 

“Wierzymy w to, że urządzenia, które obecnie posiadają ludzie fundamentalnie i na zawsze zmienią sposób konsumpcji treści telewizyjnej, tego w jaki sposób jest oglądana oraz tego, co reklamodawcy mogą uzyskać z takiej przemiany sposobu oglądania telewizji”.

 

Aplikacja IntoNow jest zbliżona do tego co jakiś czas temu zaoferowała aplikacja Shazam, która “rozpoznawała” content muzyczny czyli jeśli użytkownik usłyszał jakiś utwór w radiu, który mu się spodobał, ten utwór mógł “rozpoznać” dzięki Shazam. Krótko mówiąc dowiedzieć się kto jest wykonawcą utworu.

 

IntoNow pozwala w gruncie rzeczy na coś podobnego, dodatkowo umożliwiając otagowanie ciekawej treści, a także przesyłać ją i dzielić się nią z innymi użytkownikami czy przyjaciółmi.

 

Aplikacja umożliwia także prowadzenie rozmów-chatów z przyjaciółmi czy też nowymi osobami, które współdzielą podobne zainteresowania w kwestii telewizyjnych show, filmów czy seriali.

 

Aplikację IntoNow można pobrać za darmo z iTunes tutaj.

 

Najważniejszym jednak wydarzeniem dla twórców IntoNow oraz 7osobowego  zespołu jest to, że Yahoo postanowiło zakupić start up zaledwie po 12 tygodniach od jego powstania za 13M $ lub 20 M $, różne źródła podają inne informacje odnośnie ceny zakupu.

 

Z pewnością bycie częścia największego amerykańskiego portalu da IntoNow nową perspektywę i możliwości rozwoju. Ten ruch pokazuje także, jak ważne dla Yahoo jest bycie i obecność w mobile.

Yahoo kupuje IntoNowhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/04/yahoo_kupuje_intonow-1024x348.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/04/yahoo_kupuje_intonow-150x150.pngЭва KasiakMobile
IntoNow po 12 tygodniach istnienia, zostaje kupione przez Yahoo. Amerykański portal na poważnie myśli o ekspansji w obszarze mobile. IntoNow to start up, który powstał w Styczniu tego roku w Stanach Zjednoczonych. Misją firmy była zmiana sposobu, w jaki ludzie korzystają z TV, bardziej pod względem tego, w jaki sposób...