Yahoo i Nokia ogłosiły, że wspólnie zamierzają stawić czoła innych gigantom z branży hi tech, m.in. Apple i Google. Zamierzają to zrobić poprzez  zaciśnienie współpracy.

Co doprowadziło do takiej decyzji?

 

Otóż obydwie firmy radziły sobie świetnie w latach 90tych, gdy budowały swoją potęgę. Niestety wraz  z chwilą, gdy pojawiły się albo nowi albo ponownie stawiani na nogi giganci – Yahoo i Nokia zaczęły tracić pozycje liderów w obszarach, na których działali.

 

Nokia, która wprowadzała bardzo ciekawe urządzenia na rynek, największy wzrost sprzedaży widziała właśnie w latach 90tych, mimo iż telefony komórkowe produkuje już od lat 80tych. Jednak to właśnie przestawienie się na GSM jako standard w całej Europie, spowodowało, iż firma mogła spokojnie spać – wtedy była pionierem.

 

Yahoo z kolei to największy portal w Stanach Zjednoczonych. Jednak podobnie jak sytuacja wygląda w innych krajach globu, tak i w tym przypadku Yahoo nagle musiał zacząć walczyć z największą konkurencją czyli Google.

 

Jak wiemy Google to potęga i w związku z tym, albo musimy mieć bardzo duży budżet, którym możemy próbować zwrócić uwagę na swój produkt, albo bardzo innowacyjne wręcz rewolucyjne narzędzie, ideę, system – które zmienią sposób korzystania z internetu (jak Facebook), albo zachowania socjologiczne internautów.

 

Giganci zatem postanowili połączyć siły, aby móc zawalczyć o usługi takie jak:

  • mapy w internecie oraz dane do map;
  • chat’y on line;
  • nawigacja
  • usługi poczty e-mail

 

Miejmy jedynie nadzieję, że upadającym gigantom uda się nawiązać tą współpracę i że znajdą wspólny język. Jak wiadomo szefem Nokii jest prawnik z wykształcenia, a szefową Yahoo kobieta lubiąca ostre wypowiedzi, również pod adresem swoich przyszłych partnerów biznesowych….

Yahoo i Nokia – bliska współpracahttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/nokia_yahoo.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/nokia_yahoo-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościnokia,yahoo
Yahoo i Nokia ogłosiły, że wspólnie zamierzają stawić czoła innych gigantom z branży hi tech, m.in. Apple i Google. Zamierzają to zrobić poprzez  zaciśnienie współpracy. Co doprowadziło do takiej decyzji?   Otóż obydwie firmy radziły sobie świetnie w latach 90tych, gdy budowały swoją potęgę. Niestety wraz  z chwilą, gdy pojawiły się albo...