Yahoo ogłosił zakończenie negocjacji z firmą Koprol, która zajmuje sie serwisami tzw. lokalizacyjnymi.

 

To jeden z elementów długofalowej strategii firmy.

 

Koprol mieści się na Dżakarcie, a firma wdrożyła  aplikację, którą można zainstalować na telefonie komórkowym i umożliwia sprawdzenie kto jest w aktualnym sąsiedztwie, np. w centrum handlowym lub parku. W ten sposób wykorzystując geolokalizację można ustalać położenie np. przyjaciół.

 

Aplikacja umożliwia również robienie zdjęć, przesyłanie ich dalej, a co najważniejsze działa na każdym telefonie komórkowym.

 

Ta akwizycja to kolejny krok w planach dalszej ekspansji w obszarze social mobile w połączeniu z możliwością zlokalizowania osoby przy pomocy komórki.

 

Z pewnością to idealny moment, aby wkroczyć z takim rozwiązaniem. Popularność korzystania z internetu przez telefony komórkowe wzrasta z roku na rok i jest to trend ogólnoświatowy.

 

Yahoo poprzez swoje ostatnie decyzje zakupowe zamierza połączyć bogatą treść, którą będzie miał do zaoferowania – z usługami na telefony. Dzięki temu zapewni sobie stałą używalność.

Yahoo i dalsze przejęciahttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/yahho_koprol.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/yahho_koprol-150x150.pngЭва KasiakWiadomościyahoo
Yahoo ogłosił zakończenie negocjacji z firmą Koprol, która zajmuje sie serwisami tzw. lokalizacyjnymi.   To jeden z elementów długofalowej strategii firmy.   Koprol mieści się na Dżakarcie, a firma wdrożyła  aplikację, którą można zainstalować na telefonie komórkowym i umożliwia sprawdzenie kto jest w aktualnym sąsiedztwie, np. w centrum handlowym lub parku. W ten...