Yahoo – największy amerykański portal, działający także w innych krajach świata, rozpoczął wdrażanie rozwiązań dostępnych w wyszukiwarce Bing.

Informacja ta, choć na razie dotyczy Australii, Brazylii czy Meksyku, może z czasem mieć odniesienie do wszystkich krajów, w których działa Yahoo.


Głównym przedmiotem i obszarem zacieśnionej współpracy jest wyszukiwarka należąca do firmy Microsoft czyli Bing. Bing, który chce zacząć realnie konkurować z Google (być może kiedyś), poszukuje strategicznych partnerów, którzy pomogą wyszukiwarce osiągnąć ten cel.


Całość współpracy pomiędzy Yahoo a Bing, na chwilę obecną sprowadza się do tego, że portal rozpocznie korzystanie z samej wyszukiwarki i jej tzw. back end’u, czyli silnika wyszukiwarki.

Z pewnością pomoże to w zintegrowaniu wyników wyszukiwania wyświetlanych przez Yahoo we wspomnianych powyżej krajach, które to będą wyświetlane właśnie za pomocą silnika wyszukiwarki Bing.


Bing skorzysta na współpracy prawdodobnie w modelu afiliacyjnym, choć szczegóły nie są przedstawione.

Dzięki zintegrowaniu silnika wyszukiwarki (prawdopodobnie wraz z danymi) na serwisie Yahoo, Bing może potencjalnie liczyć na miliony przekierowań do swojej głównej domeny.


Czas jednak pokaże na ile ta współpraca, przełoży się na wzrost Bing i jego siłę w starciu z bezsprzecznie największą wyszukiwarką na świecie, czyli Google.

Yahoo i Bing zacieśniają współpracęhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/bingyahoo.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/bingyahoo-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Yahoo - największy amerykański portal, działający także w innych krajach świata, rozpoczął wdrażanie rozwiązań dostępnych w wyszukiwarce Bing. Informacja ta, choć na razie dotyczy Australii, Brazylii czy Meksyku, może z czasem mieć odniesienie do wszystkich krajów, w których działa Yahoo. Głównym przedmiotem i obszarem zacieśnionej współpracy jest wyszukiwarka należąca do firmy...