solu.pl to wyszukiwarka produktów z naciskiem na szybkie znalezienie produktu i dostarczenie informacji o cenie.

Wyszukiwarka została uruchomiona 3 stycznia 2011 roku, a zatem to pierwsze dni jej funkcjonowania.


Składa się ona z prostej jednopolowej wyszukiwarki, do której można wpisać wyszukiwaną frazę, np. BMW :)


A zatem wpisałam BMW, otrzymałam tzw. Did You Mean, czyli dookreślenie czy miałam na myśli akcesoria, samochody, narzędzia, części samochodowe itd. Po doprecyzowaniu mojego wyszukiwania i zaznaczeniu, że miałam na myśli samochód, otrzymałam listę wyników.


Na chwilę obecną, z tego co udało mi się zaobserwować, przejście do sklepu, to w rzeczywistości przejście do aukcji na Allegro. A zatem zapewne tutaj pomysłodawcę i właściciela start up’u, czeka wiele pracy, aby zachęcić sklepy internetowe do dodawania własnej oferty produktów.


Docelowo rzeczywiście aplikacja będzie pobierać oferty z serwisu allegro, świstak’a. Na starcie projektu oferta jest wyświetlana głównie z Allegro i  Świstaka.


Co wyróżnia Solu.pl spośród innych podobnych rozwiązań?

Jak mówi właściciel:

“Różnica w stosunku do innych porównywarek / wyszukiwarek jest taka, że solu.pl próbuje wyświetlać tylko te produkty które są dostępne aby uniknąć sytuacji gdzie klient znalazł produkt, przeszedł do sklepu i nagle okazało się, że produktu już nie ma”.

Mechanizm wyszukiwania skierowany jest do wszystkich użytkowników chcących znaleźć produkt lub sprawdzić jego cenę.

Z pewnością solu.pl będzie chciało w trybie szybkim pozyskać bardzo szeroką ofertę produktów ze sklepów internetowych, a zatem już teraz oferuje możliwość bezpłatnego ich dodania. Również za kliknięcie i przekierowanie do sklepu nie jest pobierana żadna opłata.

Aby ułatwić proces połączenia sklepów aplikacja potrafi odczytać już istniejące pliki XML skierowane do porównywarek cen np. Ceneo czy Nokaut itp.

Serwis ma zarabiać w przyszłości dzięki linkom sponsorowanym umieszczanym nad wynikami wyszukiwania oraz po prawej stronie tych wyników.

Każdy sklep, który chce dodać swoją ofertę może to zrobić korzystając z formularza zgłoszenia sklepu znajdującego się tutaj.

Wystartowała wyszukiwarka produktów Solu.plhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/solu_big.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/solu_big-150x150.jpgЭва KasiakStart Up
solu.pl to wyszukiwarka produktów z naciskiem na szybkie znalezienie produktu i dostarczenie informacji o cenie. Wyszukiwarka została uruchomiona 3 stycznia 2011 roku, a zatem to pierwsze dni jej funkcjonowania. Składa się ona z prostej jednopolowej wyszukiwarki, do której można wpisać wyszukiwaną frazę, np. BMW :) A zatem wpisałam BMW, otrzymałam tzw....