Google Editions najwyraźniej zostało zastąpione eBookstore, a projekt właśnie wystartował. Mimo, iż nazwa jest nieco inna, większość opcji dostępnych w sklepie pokrywa się z tymi wcześniej prezentowanymi.

Kilka dni temu pisałam o projekcie Google Editions, który miał wystartować jeszcze do końca roku i pozwolić Google wejść w segment książek elektronicznych i e-czytników.


Od wczoraj w tzw. chmurze (zobacz cloud computing) dostępny jest serwis eBookstore, w którym jak twierdzi Google, firma zgromadziła wszystkie książki świata :) a z pewnością największą ich kolekcję.


Google eBookstore działa w ramach cloud computing, a zatem nie jest potrzebne żadne urządzenie do tego, aby zacząć korzystać z możliwości i zasobów biblioteki. Wystarczy przeglądarka internetowa oraz połączenie z siecią.


Użytkownicy ebookstore od Google muszą posiadać konto gmail.com, a po zalogowaniu pierwsze co otrzymują, to sugestia trzech książek, które mogą mi się spodobać.


Google ebookstore to jednak nie tylko same książki, jak nazwa wskazuje, ale takżę setki gazet i magazynów, dostępne często za darmo.  Jednak wiele książek można czytać po uiszczeniu opłaty i co ciekawe porównywalnie są one niższe, niż te które oferuje Amazon.


Jak mówią przedstawiciele Google pracujący nad projektem:

” Model biznesowy przede wszystkim zakłada współpracę z wydawcami w oparciu o tzw. model agencyjny czyli taki, w którym to wydawca ustala cenę za udostępnienie ezgemplarza książki do czytania”.


Zobacz video prezentujące Google ebook:


Google ebook jest dostępny także na czytnikach elektronicznych książek, wystarczy że taki czytnik będzie posiadał Adobe eBook Platform. Dodatkowo Sony będzie także wspierał produkt Google.


Czy zatem Amazon ma już teraz powody do zmartwienia? Czy być może walka ceną i zawartością, spowodują, że również Amazon obniży ceny za korzystanie z książek elektronicznych?


Wystartował Google eBookstore-video!http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/12/google_ebookstore.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/12/google_ebookstore-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Google Editions najwyraźniej zostało zastąpione eBookstore, a projekt właśnie wystartował. Mimo, iż nazwa jest nieco inna, większość opcji dostępnych w sklepie pokrywa się z tymi wcześniej prezentowanymi. Kilka dni temu pisałam o projekcie Google Editions, który miał wystartować jeszcze do końca roku i pozwolić Google wejść w segment książek elektronicznych...