Angry Birds to mega popularna gra na telefony typu smartphone. Gra już wkrótce zacznie jednak generować więcej przychodu ze sprzedaży reklam, niż z płatnych pobrań z iTunes.

Twórcy Angry Birds pewnie nie spodziewali się aż takiego sukcesu swojego produktu. Już kilka miesięcy temu gra znajdowała się w czołówce aplikacji w sklepie Apple iTunes, obecnie bardzo często można ją zobaczyć na pierwszym miejscu pod względem popularności.


I nic dziwnego, gra Angry Birds, którego nowym właścicielem zostało amerykańskie EA–  bowiem, to wciągająca i czasem wręcz uzależniająca gra, w której gracz pokonuje przeszkody (w postaci innych zwierząt), które pojawiają się na drodze wspomnianych ptaków. Generalnie osobiście od kilku tygodni pasjami gram i nawet małe sukcesy się pojawiły, ale przejście dalszych, jeszcze bardziej zaawansowanych plansz, rzeczywiście może stanowić problem.


Angry Birds fenomen swojej popularności przekładał do tej pory na wyniki całościowe firmy. A było się czym pochwalić, gdyż sama ilość miesięczna pobrań gry z iTunes, za kwotę 0,99$ dawała ponad milion dolarów miesięcznie.


Jednak wraz ze wprowadzeniem możliwości reklamowania się w ramach aplikacji i gier na iPhone, firma będąca właścicielem Angry Birds, może ów milion pomnożyć przez 2 – i to każdego miesiąca. Otóż drugi milion jest obecnie generowany właśnie przez sprzedaż reklam w grze.


Angry Birds jest już również dostępne dla telefonów z  systemem operacyjnym Android. Tym razem ta wersja jest dostępna w Android Store bezpłatnie, a po pierwszym miesiącu od udostępnienia jej – ilość pobrań wyniosła…7 milionów kopii.

Dzięki tak ogromnej ilości pobrań, łatwiej będzie zmonetyzować Angry Birds, również w kwestii Android. Im więcej bowiem pobrań aplikacji, tym więcej możliwości wyświetlenia reklam, a co za tym idzie zarobienia na tym.


Ciekawe czy twórca Angry Birds wymyśli inną grę na miarę sukcesu obecnej.

Wysokie przychody z reklam w grze Angry Birdshttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/12/angry-birds.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/12/angry-birds-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Angry Birds to mega popularna gra na telefony typu smartphone. Gra już wkrótce zacznie jednak generować więcej przychodu ze sprzedaży reklam, niż z płatnych pobrań z iTunes. Twórcy Angry Birds pewnie nie spodziewali się aż takiego sukcesu swojego produktu. Już kilka miesięcy temu gra znajdowała się w czołówce aplikacji w...