LinkedIn przed wejściem na giełdę opublikował informacje o planowanej wycenie akcji serwisu społecznościowego.

LinkedIn to zdaje się, że najbardziej rozpoznawalny w Polsce serwis społecznościowy dla profesjonalistów. Wielu z nas go zna i korzysta z niego na co dzień, podobnie, jak z Golden Line – rodzimego serwisu, który powstał kilka lat temu.

 

LinkedIn, posiadający w samych Indiach ponad 9 milionów użytkowników, bardzo popularny w wielu krajach Europy Zachodniej, od dłuższego już czasu przygotowywał się do emisji publicznej na giełdzie. Firma właśnie opublikowała plany emisyjne, które ponownie roznieciły debatę na temat wyceny spółek technologicznych.

 

Proponowana bowiem przez LinkedIn cena za jedną akcję w wysokości 32$ lub 35$ – według niektórych analityków jest zbyt wysoka i serwis (będący poniekąd konkurencją Facebook) nie ma podstaw, aby tak windować ceny akcji. Ten argument z pewnością zostanie zweryfikowany już po samym wejściu na giełdę.  To inwestorzy pokażą na ile realnie wyceniają akcję i czy będą je kupowali po takiej cenie.

 

Sam LinkedIn planuje także wyemitowanie ponad 7,8 miliona akcji, z których każda jak wspomniano powyżej będzie warta około 32$ lub 35$.  To powoduje, że wycena LinkedIn poszybowała do 3 miliardów $. 4,8 milionów akcji zostanie sprzedanych na giełdzie, a reszta zostanie zagospodarowana przez udziałowców LinkedIn.

 

LinkedIn według wielu jest firmą, która ma ograniczony potencjał wzrostowy i te osoby stawiają również pod znakiem zapytania sens inwestowania w ten serwis. Tym bardziej, że dla wielu jest one jedynie mniejsza odmianą Facebook’a skierowaną do bardzo wyspecjalizowanej grupy.

 

Sama firma ostrzegła także, że w tym roku jej przychody na pewno zmaleją, a jest to związane z inwestycjami, które firma planuje poczynić, głównie w zwiększenie zespołu pracowników LinkedIn oraz inwestycje w technologie i rozwój produktu.

 

LinkedIn do tej pory zarabiał na płatnych kontakt Premium do serwisu oraz na reklamie.

 

 

Wysoka wycena akcji LinkedIn http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/LinkedIn_uruchamia_linkedin_today.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/03/LinkedIn_uruchamia_linkedin_today-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
LinkedIn przed wejściem na giełdę opublikował informacje o planowanej wycenie akcji serwisu społecznościowego. LinkedIn to zdaje się, że najbardziej rozpoznawalny w Polsce serwis społecznościowy dla profesjonalistów. Wielu z nas go zna i korzysta z niego na co dzień, podobnie, jak z Golden Line - rodzimego serwisu, który powstał kilka lat...