Z pewnością powstało wiele tekstów porównujących i opisujących wordpress.com i wordpress.org. Postanowiłam przywołać temat ponownie i opisać własne doświadczenia wynikające ze współpracy z obydwoma platformami.

WordPress.org zdaje sie być bardziej elastyczny w kwestii wszelkich zmian i dostosowania.

 

Pozwala na stuprocentową customizację czyli idealne odtworzenie i zbudowanie serwisu, bloga, serwisu społecznościowego dokładnie tak, jak sobie wymarzyliśmy. Co ważne istnieje cały biznes dostarczający gotowe “skórki” czyli szablony grafiki, które można albo wdrożyć w formie oryginalnej, lekko zmodyfikowanej albo całkowicie indywidualnej.

 

WordPress.org zaczał być wykorzystywany przez wiele agencji na polskim rynku, które wdrażają go dla największych firm funkcjonujacych na rynku. I bynajmniej nie są to wyłącznie firmy IT.

 

Firma Divante wdrożyla kompleksowy system Intranetu dla jednego z największych banków w Polsce. Klient bardzo chwalił sobie rozwiązanie i przypuszczalnie będzie również korzystał z niego w przyszłości. Przypuszczam, że również koszty wdrożenia takiego rozwiązania były niższe, niż w przypadku budowy całego systemu od początku..

 

WordPress.org pozwala na modyfikację kodu strony i plus jest taki, że można bez ograniczeń ingerować w ten kod. Jednak podstawa już istnieje i należy ją dostosować do własnych wymagań.

 

Oczywiście jeśli mowa o wdrożeniu funkcjonalnej strony, istotne jest rownież usability. I tu wordpress.org zazwyczaj na etapie tworzenia skórki – szablonu prowadzi testy usability, podobnie jest z tzw. przyjaznością pod SEO.

WordPress.org vs. WordPress.comhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/04/wordpress.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/04/wordpress-150x150.pngЭва KasiakWiadomościgotowe szablony
  Z pewnością powstało wiele tekstów porównujących i opisujących wordpress.com i wordpress.org. Postanowiłam przywołać temat ponownie i opisać własne doświadczenia wynikające ze współpracy z obydwoma platformami. Wordpress.org zdaje sie być bardziej elastyczny w kwestii wszelkich zmian i dostosowania.   Pozwala na stuprocentową customizację czyli idealne odtworzenie i zbudowanie serwisu, bloga, serwisu społecznościowego dokładnie...