Pierwsze polskie spotkanie WordCamp odbędzie się w Grudniu w Łodzi. Już teraz gorąco polecam dla wszystkich fanów WordPress!


WordCamp Polska to spotkanie w ramach pierwszej edycji, choć na całym świecie systematycznie takie spotkania sie odbywają.

WordPress zdobył sobie mega dużą popularność i wielu ludzi bardzo chętnie korzysta z tej platformy do blogowania. Choć potocznie nazywa się ją platformą do blogowania – na WordPress można “stawiać” masę przeróżnych stron – nie koniecznie klasycznych, typowych blogów. WordPress umożliwia tworzenie stron portalowych, stron firmowych, blogów, a także często stron posiadających elementy społecznościowe. Oczywiście nie jako rozwiązanie tzw. z pudełka :) w związku z tym, że jest to open source możliwa jest jego pełna modyfikacja i dobudowywanie funkcji, również przy pomocy dostępnych na rynku tzw. plug-in’ów czyli wtyczek.


Nie będę się wdawała w analizę tego czy wtyczka to moduł, czy nie – miałam taką rozmowę ostatnio z pewnym informatykiem. Podkreślę jedynie z własnego doświadczenia, że tak możliwe jest zbudowanie strony z elementami, które chcesz mieć właśnie przy użyciu WordPress.  Ja obecnie współpracuję również z pewnym freelancerem nad przebudową strony internet-news.com.pl, właśnie także dodając elementy dfodatkowe, niż te, które obecnie są widoczne na stronie.


Jeśli chodzi o konferencję zapisałam się i zamierzam wybrać, bo to idealne miejsce dla mnie jako osoby pracującej na wordpress, dla tych którzy wdrażają rozwiązania oparte o wordpress oraz dla wszystkich innych szukających inspiracji i zastanawiających się jaką platfromę wybrać. Na razie WordPress na rynku światowym wygrywa, a jego popularność jest bardzo widoczna także w Polsce. Co mnie osobiście cieszy :)

Program Konferencji nie jest jeszcze znany, ale wiemy za to kto zaszczyci to spotkanie swoją obecnością. I tak wśród prelektów będą:

Konrad Karpieszuk

Temat: „WP Sprzedawca — od wtyczki do sklepu internetowego
Temat: „Podstawy tworzenia wtyczek do WP”

Konrad Karpieszuk — użytkownik WordPressa od trzech lat, od dwóch lat tworzy strony w oparciu o tę platformę oraz wtyczki do niej. Autor stronyWP Zlecenia.

Krzysztof Lis

Temat: „WordPress jako narzędzie do zarabiania pieniędzy”

Krzysztof Lis — inżynier mechanik z wykształcenia, bloger z zamiłowania. Od 2003 r. prowadzi Drewno Zamiast Benzyny.pl, serwis o biopaliwach i odnawialnych źródłach energii, od jakiegoś czasu w formie bloga. Od 2007 r. dzieli się swoimi doświadczeniami z zarabiania na blogach pisząc o tym… bloga.

Jakub Milczarek

Temat: „Użyteczność stron internetowych a WordPress”

Jakub Milczarek zajmuje się stronami internetowymi od 1997 roku, a swoja przygodę z WordPressem rozpoczął pod koniec 2007 roku. Jego zainteresowania skupiają się dodatkowo wokół spraw użyteczności stron internetowych (UX) oraz projektowania interfejsów użytkownika dla różnorodnych aplikacji internetowych.

Jest właścicielem firmy WP-Expert specjalizującej się we wszelkich usługach i szkoleniach związanych z WordPressem.

Szymon Skulimowski

Temat: „Jak skutecznie dbać o bezpieczeństwo swojego WordPressa”

Freelancer zajmujący się tworzeniem stron opartych o WordPressa. Autor strony WPNinja.

Łukasz Sobek

Temat: „Wyświetlanie wpisów na blogu i poza nim”

Blogger z pięcioletnim doświadczeniem, freelancer i poliglota. Jako główny metodyk trzech warszawskich szkół językowych przeszkolił tysiące osób i dziesiątki nauczycieli.

Autor kilkunastu szablonów i wtyczek do WordPress, który — choć obecnie pracuje głównie nad własnymi projektami — od czasu do czasu pomaga innym realizować się za pomocą platformy WordPress.

Małgorzata Zaitz

Temat: „Grafika dla laika — darmowe narzędzia graficzne”

Małgorzata Zaitz interesuje się grafiką komputerową chyba od zawsze. Z profesjonalnymi programami graficznymi ma do czynienia od drugiej połowy lat ’90. Zajmuje się głównie tworzeniem różnego rodzaju grafik zarówno rastrowych jak i wektorowych oraz retuszem zdjęć. Ostatnio wchodzi również w tematykę modyfikacji i tworzenia szablonów dla WordPressa.

Współpracuje z firmą WP-Expert i kończy doktorat z technologii chemicznej.


A Wy na jakich platformach blogujecie ? Czy w większości jest to wordpress właśnie?

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/04/wordpress.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/04/wordpress-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Pierwsze polskie spotkanie WordCamp odbędzie się w Grudniu w Łodzi. Już teraz gorąco polecam dla wszystkich fanów WordPress! WordCamp Polska to spotkanie w ramach pierwszej edycji, choć na całym świecie systematycznie takie spotkania sie odbywają. Wordpress zdobył sobie mega dużą popularność i wielu ludzi bardzo chętnie korzysta z tej platformy...