Już w najbliższy poniedziałek Microsoft przedstawi długo wyczekiwane oprogramowanie do telefonów komórkowych!

Impreza inauguracyjna odbędzie się w Nowym Jorku, podczas niej szef Microsoft Steve Balmer, przedstawi ten magiczny, jak twierdzą przedstawiciele firmy, soft.

Wiemy, że walka o rynek systemów operacyjnych do telefonów komórkowych trwa na dobre i coraz mocniej się rozkręca z coraz mocniej widocznymi liderami rynku. Pytanie zatem na ile ten system ma być i będzie lepszy od chociażby mega popularnego Android czy w chwili obecnej przodującego iOS od Apple?

Już bowiem w tej chwili prognozy analityków co do obszaru systemów operacyjnych ulegają zmianie i aktualizacji. Nic bowiem już nie powstrzyma Android przed zajęciem pozycji lidera jeszcze w tym roku. Choć jakiś czas temu pisałam o tym, że raczej rok 2012 będzie przełomowym dla Android, system zyskuje tak ogromną popularność dzięki strategii, która Google przyjęło, ale przede wszystkim dzięki jakości i zawartości.

Ale wracając do Windows Mobile 7 – czym się okaże i co zawiera?

Wedłu g serwisu Gizmodo, wszystko może być inne, po uruchomieniu Windows Phone.  Co prawda rodzi się w dalszym ciągu pytanie dlaczego Microsoft posiadając wszystkie możliwe karty w ręku nie stworzył takiego systemu, gdy walka o rynek mobile się zaczynała i Apple bardzo mocno i wyraźnie narzucił tempo tej walki? Jednak są już wielcy zwolennicy i przeciwny, jak to zwykle bywa.

Zobacz video prezentujące możliwości Windows Phone 7:

Oto niektóre z cech wyróżniających Windows Phone 7:

  • Interfejs użytkownika – w porównaniu z wyglądem iOS tu nie ma ikonek do aplikacji wyświetlanych na interfejsie
  • Koncentracja wokół kluczowych elementów, tj. Ludzie, zdjęcia, gry, muzyka i video, marketplace oraz biuro. Każdy z nich zawiera oczywiście tzw. Subkategorie. I tak na przykład Kategoria Ludzie zawiera także social media, wraz live streaming – dzięki czemu na bieżąco możesz być z wydarzeniami na Facebook, albo innych mediach społecznościowych, choć brak Twitter
  • Zune Marketplace umożliwia odtwarzanie muzyki i plików video.  Jest „sercem“ systemu w kwestii treści multimedialnej
  • FM Radio – to zdaje się jest duże wyróżnienie, radio FM dostępne w każdym telefonie
  • Xbox Live – Microsoft postanowił zintegrować swoje kluczowe produkty również w jednym miejscu i tak oto Windows Phone 7 będzie zawierał Xbox! Wszystko zintegrowane z Xbox 360, poprzez jedno i to samo konto użytkownika. Twoje punkty oraz nagrody lub wirtualne dobra będą zbierane, a ich historia przetrzymywana bez względu na to czy grasz na komórce czy na konsoli.
  • Wyszukiwarka Bing oraz mapy Bing – wbudowane w docelowe rozwiązanie. Wszelkie inne aplikacje, udoskonalenia będą wymagały pracy developerskiej oraz wystawienia w marketplace.

Czy zatem to zapewni wraz z niespotykanym wyglądem sukces? Jakie są Wasze opinie? Wiem, że są fani rozwiązania od Microsoft, ale również zdecydowani krytycy…A Wy do której grupy się zaliczacie? Czy nadal pozostaniecie wiernymi użytkownikami iPhone lub telefonów opartych o system Android?

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/10/windows_mobile.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/10/windows_mobile-150x150.pngЭва KasiakMobileaplikacje,bing,microsoft,Mobile,smartphone
Już w najbliższy poniedziałek Microsoft przedstawi długo wyczekiwane oprogramowanie do telefonów komórkowych! Impreza inauguracyjna odbędzie się w Nowym Jorku, podczas niej szef Microsoft Steve Balmer, przedstawi ten magiczny, jak twierdzą przedstawiciele firmy, soft. Wiemy, że walka o rynek systemów operacyjnych do telefonów komórkowych trwa na dobre i coraz mocniej się rozkręca...