Will.i.am, jeden z wokalistów grupy Black Eyed Peas, został pracownikiem firmy Intel do spraw innowacji.

Dokładne stanowisko nazywa się Director of Creative Innovation. Główną rolą frontmena jednego z najpopularniejszych raczej popowych zespołów na świecie, będzie oczywiście wdrażanie najnowszych, innowacyjnych projektów.

Moża byłoby polemizować co muzyk ma wspólnego z projektami, nowymi technologiami. Z pewnością ma z nimi styczność na co dzień, bo oczywistym jest wykorzysystywanie najnowszych rozwiązań technologicznych do tworzenia i udoskonalania dźwięków.


Black Eyed Peas jest to także pierwszy zespół, który jako pierwszy na świecie stworzył teledysk na mobile w ujęciu 360 stopni.


Wszystko to zamknięte w aplikacji BEP360 – która jest dostępna na produkty z linii Apple, czyli iPad, iPhone oraz iPod Touch. Dzięki temu każdy posiadacz może w pełni podziwiać i cieszyć się z zupełnie nowej jakości tego typu teledysków.


A zatem Will.i.am z pewnością będzie miał wiele wartościowych pomysłów do wniesienia i zrealizowania w firmie Intel.


Jednym z pierwszych, nad którym ponoć już rozpoczął prace, jest spowodowanie, że Intel wejdzie w segment muzyki – tak brzmi to bardzo ogólnikowo, jednak do tej pory brak większych szczegółów.


Jak twierdzą przedstawiciele Intel, zatrudnienie muzyka spowodowane jest tym, że firma kontynuuje wdrażanie stratergii compute continuum, która ma przygotować firmę na zmieniające się użytkowanie komputerów, w połączenie z internetem, a także możliwością niespotykanej dotąd interakcji, dzięki przesyłaniu plików video, zdjęć.


Współpraca pomiędzy Intelem, a członkiem Black Eyed Peas, sprowadza się do najważniejszych obszarów takich, jak:  tablety, laptopy oraz smartphone’y.


Czy jednak firma słynąca głównie z produkcji chip’ów, rzeczywiście z jednym z najpopularniejszych nazwisk w świecie muzyki, dokona tego znaczącego kroku w kierunku elektronicznej rozrywki?Will.i.am dyrektorem innowacji w Intelhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/intel_Will.i.am_-1024x676.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/intel_Will.i.am_-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Will.i.am, jeden z wokalistów grupy Black Eyed Peas, został pracownikiem firmy Intel do spraw innowacji. Dokładne stanowisko nazywa się Director of Creative Innovation. Główną rolą frontmena jednego z najpopularniejszych raczej popowych zespołów na świecie, będzie oczywiście wdrażanie najnowszych, innowacyjnych projektów. Moża byłoby polemizować co muzyk ma wspólnego z projektami, nowymi technologiami....