Według raportu firmy Distimo, Android ma już teraz więcej darmowych aplikacji, niż Apple w swoim AppStore.

Firma Distimo specjalizuje się w monitorowaniu rynku aplikacji na smartphone’y. Najnowszy raport, który opublikowała, wskazuje na to, iż właśnie udało się Google i systemowi operacyjnemu należącemu do firmy, osiągnąć koloejny krok milowy.  Krokiem tym jest wyprzedzenie najpoważniejszego rywala Google, czyli firmy Apple w obszarze aplikacji darmowych na smartphone’y.

 

Z pewnością taka sytuacja była tylko kwestią czasu, biorąc pod uwagę rozsądną i bardzo dobrą strategię Google, którą firma wprowadziła wraz z rozwojem systemu operacyjnego Android.

 

Strategia ta, jak wiadomo, zakłada udostępnienie systemu Android możliwie dużej ilości osób, klientów, developerów. Tzw. otwartość platformy Android dla developerów, spowodowała dynamiczny wzrost liczby budowanych aplikacji. Jednak nie byłoby tego zjawiska, gdyby nie wspomniana strategia Google. Dzięki temu dziś można wybierać spośród kilkudzieśieciu  smartphone’ów, różnych firm. W przeciwieństwie do Apple i ich systemu operacynego iOS, który jest “zamknięty” w jednym urządzeniu, sławnym iPhone.

 

Wracając do raportu Distimo:

 

  • obecnie w Android Marketplace znajduje się 134 000 darmowych aplikacji
  • dla porównania w AppStore tych aplikacji jest o ponad 10 000 mniej, bo 122 000

 

Jak przewiduje Distimo, Android już w ciągu 5 najbliższych miesięcy może stać się liderem rynku i posiadać więcej aplikacji na mobile, niż jakakolwiek inna firma, zwłaszcza Microsoft, Nokia i RiM. Z pewnością walka będzie się toczyła z Apple, który nie odda tak łatwo, tego co udało się tej firmie stworzyć i wypromować przez ostatnie lata.

 

Na chwilę obecną w ujęciu całkowitym to Apple pozostaje liderem. Firma posiada w swoim AppStore 330 000 aplikacji, zarówno na iPhone, iPad czy iPod Touch.  75 000 spośród wszystkich aplikacji stanowią te stworzone wyłącznie z myślą o tablecie Apple, popularnym już iPad’zie.

 

Android Market w całości posiada 206 000 aplikacji. Ovi Store od Nokia ma ich 30 000, RiM i Blackberry App World około 27 000, a Windows Phone marketplace…12 000.

 

Jak jednak podkreśla Distimo pomimo rosnącej konkurencji ze strony Android, to iPad od Apple cieszy się mianem lidera w swojej kategorii, żadne inne tablety działające w oparciu o Android OS, nie odniosły takiego sukcesu.  Dzięki temu codziennie blisko 500 000 są pobierane aplikacje na iPad z AppStore Top 100, które generują dla firmy bagatela…400 000 $ dziennej sprzedaży, nie wliczając w to – tzw. in-app zakupów, czyli tych dokonywanych już dzięki pobranej i zainstalowanej aplikacji.

 

Aby pobrać raport wejdź tutaj.

 

 

 

 

Więcej darmowych aplikacji w Android Marketplace, niż AppStore http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/android_marketplace-1024x372.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/android_marketplace-150x150.pngЭва KasiakMobile
Według raportu firmy Distimo, Android ma już teraz więcej darmowych aplikacji, niż Apple w swoim AppStore. Firma Distimo specjalizuje się w monitorowaniu rynku aplikacji na smartphone'y. Najnowszy raport, który opublikowała, wskazuje na to, iż właśnie udało się Google i systemowi operacyjnemu należącemu do firmy, osiągnąć koloejny krok milowy.  Krokiem tym...