Google wspierając poprawność działania stron internetowych, wprowadziło nowy format. Dla SEO ma to  bardzo duże znaczenie.


Dlaczego nowy format ma tak duże znaczenie dla SEO?

Otóż dlatego, że Google kilka tygodni temu ogłosił, iż do pozycji strony w wynikach organicznych, jak również do samego wyliczania wartości Page Rank, zacznie brać również pod uwagę czas ładowania strony, czyli site speed.

Nowy format, który Google przedstawił nazywa się WebP i ma znacząco poprawić czasy załadowań strony. Wiadomo, że w skrajnych przypadkach obrazki i generalnie pliki graficzne znajdujące się na stronie internetowej mogą znacząco spowolnić czas ładowania strony.

Obecnie najpowszechniejszymi formatami są: jpg.; png.; czy gif. Jednak te formaty w niewystarczający sposób wspierają szybkość działania stron. Bardzo często wręcz bardzo mocno obniżają atrakcyjność strony, ze względu na to, że jest ich dużo, internauta musi długo oczekiwać na całościowe załadowanie strony. I raczej nie czeka, jeśli widzi, że strona się „ładuje i ładuje“…

WebP ma przynieść rewolucję nie tylko pod względem czasu ładowania, ale również jakośc zdjęć – choć przyznam, że na poniższych przykładach różnicy zasadniczej nie widzę…jakościowej różnicy. Natomiast widać różnicę w ilości kilobajtów niezbędnych na przeładowanie i załadowanie zdjęcia.Jednak różnica ta będzie z pewnością widoczna przy użyciu narzędzi do monitorowania wydajności stron, Google jest autorem jednego z takich narzędzi również. A zatem ilość kilobajtów, które są użyte na zdjęcia w formacie jpg. ( po lewej) jest większa, niż na te w formacie webP.

Czy zatem teraz wszyscy będą zmieniali obrazki na nowy format? Pytanie na ile to jest zasadne, bo przecież jest około 200 czynników, które Google bierze pod uwagę w swoim algorytmie.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/google_sales.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/07/google_sales-150x150.pngЭва KasiakWiadomościgoogle,internet
Google wspierając poprawność działania stron internetowych, wprowadziło nowy format. Dla SEO ma to  bardzo duże znaczenie. Dlaczego nowy format ma tak duże znaczenie dla SEO? Otóż dlatego, że Google kilka tygodni temu ogłosił, iż do pozycji strony w wynikach organicznych, jak również do samego wyliczania wartości Page Rank, zacznie...