Pierwszy w Polsce i w Warszawie – Warsaw Startup Weekend rozpoczęty. To impreza dla chcących stworzyć z pomysłu na biznes online prawdziwy biznes.

Start Up Weekend i jego formuła umożliwiają próbę stworzenia w ciągu 54 godzin trwania wydarzenia, start up’u. Dają szansę wszystkim osobom posiadającym pomysł na biznes związany z internetem czy szeroko pojętymi nowymi technologiami, na przejście całego procesu od tzw. pitch, poprzez finalizowanie konceptu dla produktu i działania mające na celu jego promocję czy utrzymanie.

 

Wszystko to odbywa się pod czujnym okiem ekspertów z wybranych dziedzin w ramach programu nazywanych mentorami. Ich obecność na całej imprezie polega na czynnym wspieraniu uczestników i próbie podpowiedzenia im kierunku działań albo metod osiągnięcia pewnych planów biznesowych. Dzięki wiedzy zdobywanej latami przez mentorów, ich czynny wkład wydaje się tym bardziej niezmiernie istotny.

 

Zakończenie programu przewidziane jest na niedzielne godziny wieczorne. Spośród 110 uczestników (jeden przyleciał z Barcelony), 32 mentorów i mediów uczestniczących, dziś podczas otwarcia Warsaw.Startupweekend.org odbyły się trzy prelekcje obejmujące ciekawą, zróżnicowaną tematykę. Począwszy od tworzenia własnego start up’u z lub bez pieniędzy inwestorów, poprzez budowanie zespołu i tego, jak ważne w prowadzeniu biznesu są umiejętności “miękkie”, kończąc na prezentacji development API systemu PayPal o nazwie X, aby zobaczyć więcej przejdź tutaj.

 

Najciekawsza prezentacja, bo dobrze w pigułce zaprezentowana, a jednocześnie bardzo praktyczna, to właściwie historia przedstawiona przez Marcel’a Hollerbach’a. Przedstawił on własną historię i doświadczenia z prowadzeniem biznesu internetowego. Pokazał w skrócie, a jednocześnie bardzo klarownie, ile z jego internetowych pomysłów okazało się nie trafionymi. Podał przykłady 6 swoich stron internetowych ( m.in. serwis społecznościowy, serwis do budowania zaplecza linków pod SEO, consulting itd.) i 50% z jego wszystkich firm dotychczasowych okazała się sukcesem. Co ciekawe także Marcel Hollerbach mówi, że nie zawsze pieniądze inwestorów są najlepszą drogą, którą można pójść. Często bowiem, zwłaszcza w przypadku młodych osób rozpoczynających swoją przygodę z inwestorami, jest to w pewnym sensie, przyzwyczajanie ich do takiej drogi, że pieniądze na rozwój są, bo jest inwestor. Jednak, jak sam także przyznaje, w przypadku pierwszych jego biznesów, które prowadził wspólnie z kolegami, pieniądze od inwestorów “rozpuściły” cały zespół i niestety firmy trzeba było po jakimś czasie zamknąć. Dopiero biznesy, które zaczął realizować z tą samą grupą kolegów, ale z własnych pieniędzy okazywały się funkcjonować i po pewnym czasie przynosić pokaźne zyski.

 

Prezentacja HackFwd i David’a Bizer’a była ciekawa z punktu widzenia tego jak “fajne programy wjazdowe firma ma dla swoich zespołów developerskich”. Można odnieść takie wrażenie, może głównie dlatego, że trudno było jednoznacznie, dla tych którzy kompletnie nie znają HackFwd, nie zrozumieć, czym zajmuje się ta firma. Jednak w środowisku developerów firma jest znana i to dobrze, bo pewnie gro uczestników to zapaleni developerzy aplikacji online czy mobile. Gdy David Bizer powiedział, że już wkrótce firma otwiera siedzibę w Polsce, na sali podniósł się entuzjastyczny szmer. A zatem to dobry znak :) dla wszystkich, że HackFwd już niedługo w Polsce. David właściwie super przedstawił następnego mówcę, którym był John Lunn, szef developmentu wspomnianego powyżej API środowiska developerskiego o nazwie X. David mówił, że John jest na przykład właścicielem biznesu internetowego z sosami czy jakimiś kulinarnymi smakołykami.

 

John opowiadał o możliwościach X, które jak podkreślał mówca, współpracuje blisko z systemem operacyjnym Android. Jak wiadomo zarówno płatności mobile, do których można używać PayPal X, a także klasyczne płatności internetowe mogą być dzięki PayPal X integrowane w różnych kombinacjach w zależności od potrzeb biznesu. Z pytań, które padały po prelekcji John’a Lunn’a można wnioskować, że wiele osób zainteresowanych używaniem systemu PayPal X. John Lunn, jak sam powiedział jest nawet osiągalny na Skype, dla wszystkich, którzy chcieliby z nim porozmawiać po zakończonym Warsaw.StartupWeekend.

 

Już wkrótce na łamach Internet-News wywiad z Kamilą Sidor, jedną z organizatorek Warsaw.StartupWeekend.org!

 

 

 

 

Warsaw Startup Weekend rozpoczęty!http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/warsaw.startupweekend.org_.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/warsaw.startupweekend.org_-150x150.pngЭва KasiakStart Up
Pierwszy w Polsce i w Warszawie - Warsaw Startup Weekend rozpoczęty. To impreza dla chcących stworzyć z pomysłu na biznes online prawdziwy biznes. Start Up Weekend i jego formuła umożliwiają próbę stworzenia w ciągu 54 godzin trwania wydarzenia, start up'u. Dają szansę wszystkim osobom posiadającym pomysł na biznes związany z...