VISA już wkrótce ogłosi własny program i strategię dla mobile e-commerce.

Dla firmy VISA globalny, strategiczny program obejmujący mobile e-commerce, jest i konicznością i oczywistością. VISA jako jeden z największych graczy na rynku płatności kartami, zamierza także wejść mocno w obszar płatności elektronicznych, właśnie z wykorzystaniem mobile i płatności mobile.

 

Powyższa informacja, to kolejny krok w kierunku rozwijania, a także ugruntowania pozycji VISA również w świecie mobile i online płatności. Jak wiadomo obszar ten jest coraz mocniej eksplorowany także przez największych graczy, np. Google czy Amazon, którzy zarówno z operatorami mobilnymi, jak i firmami zajmującymi się płatnościami, widzą w nim ogromny potencjał.

 

VISA zaledwie kilka dni temu ogłosiła swoją inwestycję w firmę Square, która posiada system do płatności mobile. Teraz VISA mówi o globalnej, długofalowej strategii.

 

Jak informuje VISA jednym z pierwszych projektów, nad którymi zaczyna prace jest tzw. “mobile wallet” czyli elektroniczny portfel, który przechowuje informacje o płatnościach, ale także co najciekawsze może przechowywać i przesyłać informacje o kontach użytkowników pomiędzy różnymi systemami, np. MasterCard.  System ten, jak podają źródła ma się znaleźć docelowo w wybranych modelach telefonów komórkowych.

 

Zobacz video – VISA mobile payment, która to usługa wykorzystuje technologię NFC (near field communication):

 

 

VISA wprowadzi globalny program mobile e-commercehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/visa_mobile_payment.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/visa_mobile_payment-150x150.jpgЭва KasiakMobile
VISA już wkrótce ogłosi własny program i strategię dla mobile e-commerce. Dla firmy VISA globalny, strategiczny program obejmujący mobile e-commerce, jest i konicznością i oczywistością. VISA jako jeden z największych graczy na rynku płatności kartami, zamierza także wejść mocno w obszar płatności elektronicznych, właśnie z wykorzystaniem mobile i płatności mobile.   Powyższa...