Być może brytyjskie Virgin Media nawiąże współpracę ze Spotify, oferującym serwis do streamingu muzyki online.

I choć są to na razie nie potwierdzone plotki, mówi się, że Virgin Media pracuje bardzo mocno nad uruchomieniem własnego serwisu muzycznego. I właśnie w tym projekcie miałby wziąć udział coraz popularniejszy serwis Spotify, który po tym, jak zyskał uznanie wśród europejskich użytkowników, obecnie pracuje nad wejściem i popularyzacją produktu w Stanach Zjednoczonych.

 

Warto podkreślić, że Virgin Media już w roku 2009 szumnie obwieściło plany na wdrożenie konkurencji iTunes i nie udało się firmie Richarda Bronsona uzyskać do współpracy innych wydawców muzyki ponad Universal. Tym razem, jak twierdzą brytyjskie źródła, między innymi The Guardian – Virgin Media prowadzi już rozmowy z zarówno znanymi wytwórniami fonograficznymi, a także niezależnymi wydawcami.

 

Po co zatem Spotify w tej całej układance?

 

Być może z jednej strony Virgin Media zdaje sobie sprawę, że potrzebuje Spotify, aby wykorzystać obecną pozycję tego serwisu, który ostatnio wprowadził także wersję desktopową swojej aplikacji. Spotify w Wielkiej Brytanii jest całkiem popularny i kojarzony także często z mniej komercyjną muzyką, pochodzącą właśnie od wydawców niezależnych.

 

Z drugiej strony dla Spotify to również może być nie lada okazja – bo Virgin Media ma markę znaną w Stanach Zjednoczonych, co biorąc pod uwagę plany ekspansji Spotify na rynku amerykańskim, może być na wagę złota.

 

A zatem obydwie strony z pewnością skorzystają ze współpracy  – pytanie tylko czy uda się stworzyć porząny produkt, który z jednej strony będzie w stanie konkurować z iTunes, z drugiej nie będzie kanibalizował samego już istniejącego serwisu Spotify?

Virgin Media wspólnie ze Spotify?http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/virgin_media_spotify.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/virgin_media_spotify-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Być może brytyjskie Virgin Media nawiąże współpracę ze Spotify, oferującym serwis do streamingu muzyki online. I choć są to na razie nie potwierdzone plotki, mówi się, że Virgin Media pracuje bardzo mocno nad uruchomieniem własnego serwisu muzycznego. I właśnie w tym projekcie miałby wziąć udział coraz popularniejszy serwis Spotify, który...