Firma Vimeo wprowadziła możliwośc korzystania z video również na mobile. To bardzo dobra wiadomość także dla wielu  polskich użytkowników produktu.

Universal Player – tak nazywa się nowa funkcja w Vimeo umożliwiająca odtwarzanie filmów tworzonych przez użytkowników i dzielenie się nimi również na telefonach komórkowych.

To krok w kierunku mobilnego tworzenia i dzielenia się filmami video wśród posiadaczy telefonów komórkowych i fanów Vimeo.

Jak pisze firma w swoim oświadczeniu dla prasy:


“Wraz z rosnącą ilością zarówno urządzeń mobile, jak i przeglądarek, pojawiła się ogromna potrzeba stworzenia playera, który będzie kompatybilny z HTML 5 czy urządzeniami typu iPad i iPhone. Nowy player jest w pełni skalowalnym rozwiązaniem i umożliwia nam dalsze wspieranie czy to nowych przeglądarek czy urządzeń, które będą wprowadzane do użytku, również tych dla telefonów z systemem operacyjnym Android”.


Zatem ta dodatkowa opcja umożliwi wszystkim tworzącym video dotarcie do konsumentów korzystających intensywnie z urządzeń mobilnych.


Co bardzo istotne Universal Player został tak stworzony, że zapewnia pełne bezpieczeństwo danych oraz jakość odtwarzanego video bez względu na to czy będzie ono grane przy użyciu klasycznej przeglądarki internetowej na komputerze czy na telefonie komórkowym. Nowy player został także udoskonalony w kwestii wydajności i teraz ładuje się szybciej.


Aby zacząć korzystać z najnowszego rozwiązania Vimeo należy pobrać ze strony kod dostępny dla każdego video na Vimeo – również dla tych starszych video.

Jednak, aby  wprowadzić zmianę dla starych video dostępny jest także  specjalny javascript, który podmieni poprzedni kod, tak aby na wszystkich video pojawił się najnowszy player.


Vimeo wprowadziło także opcję Watch Later, która umożliwia odtworzenie filmu video, gdy tylko mamy na to czas. Bardzo często jesteśmy zajęci i nie zawsze w ciągu dnia mamy możliwośc na oglądanie filmów video czy ciekawych prezentacji przygotowanych przy użyciu Vimeo.


A zatem udanego dalszego korzystania z udogodnień Vimeo!

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/vimeo.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/vimeo-150x150.jpgЭва KasiakMobileinternet,Mobile,video
Firma Vimeo wprowadziła możliwośc korzystania z video również na mobile. To bardzo dobra wiadomość także dla wielu  polskich użytkowników produktu. Universal Player - tak nazywa się nowa funkcja w Vimeo umożliwiająca odtwarzanie filmów tworzonych przez użytkowników i dzielenie się nimi również na telefonach komórkowych. To krok w kierunku mobilnego tworzenia...