Bardzo ciekawe dane wpadły w moje ręce dziś. Firma ComScore, na której badania powołuję się dosyć często na swojej stronie opublikowała dane dotyczące oglądania video na Facebook’u i na YouTube.


Z danych wyłania się bardzo ciekawy obraz i wniosek być może niepokojący dla YouTube. Otóż to facebook rośnie dynamiczniej jeśli chodzi o popularność, oglądanie video na tej stronie.

Wszystkie Video stworzone przez użytkoników Facebook i wrzucone na strony zostały obejrzane w samym Kwietniu 41 milionów użytkowników.

Oznacza to 3krotny wzrost ilości osób oglądających Video na tym najpopularniejszym na świecie serwisie społecznościowym.

YouTube za ten sam okres badania czyli Kwiecień 2010 może pochwalić się jedynie 25% wzrostem rok do roku. Łączna liczba użytkowników, którzy odwiedzili YouTube i obejrzeli Video wynosiła 135 milionów.

Z pewnością ze względów bezpieczeństwa i prywatności ludzie wolą zamieścić Video na Facebook’u, ponieważ dzięki temu mają pewność, że zobaczą je powołane osoby będące znajomymi. Podczas , gdy YouTube oferuje video produkowane bardzo często w słabej jakości, dostępne dla wszystkich.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/facebook.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/facebook-150x150.jpgЭва KasiakWiadomościfacebook
Bardzo ciekawe dane wpadły w moje ręce dziś. Firma ComScore, na której badania powołuję się dosyć często na swojej stronie opublikowała dane dotyczące oglądania video na Facebook’u i na YouTube. Z danych wyłania się bardzo ciekawy obraz i wniosek być może niepokojący dla YouTube. Otóż to facebook rośnie dynamiczniej jeśli chodzi...