Już niedługo internauci największych serwisów będą mogli decydować sami, które reklamy chcą oglądać przy okazji oglądania video on line!

Microsoft, Yahoo i Hulu planują wdrożenie reklam, które będą mniej irytujące i inwazyjne dla użytkowników. Dotyczy to reklam zamieszczanych przed plikami video odtwarzanymi on line. Już od września użytkownicy msnbc.com, yahoo.com oraz hulu.com będą mieli taką możliwość.


Wszystko dzięki narzędziu o nazwie ASq, które może wkrótce zrewolucjonizować rynek reklamy video on line.  Rynek ten wart jest globalnie ponad 3 miliardy dolarów i jest najszybciej rosnącym segmentem reklamy internetowej. Video zamieszczane na stronie internetowej urozmaica ją i jest także idealnym “wabikiem” na internautów, którzy lubią tego typu treści.


Jeśli jeszcze otrzymają oni możliwość wyboru reklam, które chcieliby oglądać, może dojść do prawdziwej rewolucji. Według badań przeprowadzonych przez firmę Vivaki (spółka zależna od Publicis Group zajmująca się internetem) większe jest prawdopodobieństwo, że użytkownik kliknie w reklamę, jeśli będzie miał wybór spośród kilku dostępnych reklam.


Według zapewnień Beth Uyenco Shatto, która jest Global Reasearch Director w firmie Microsoft “jeśli da się  użytkownikom możliwość wyboru, oni to pokochają, bo zobaczą, że szanowane są ich potrzeby oraz oczekiwania”.


Co ciekawe są już kolejne firmy, które zamierzają rozpocząć korzystanie z systemu ASq, m.in. cbs.com, aol.com i discovery.com.

Google, który jest właścicielem YouTube, w chwili obecnej również testuje system – bez konkretnej odpowiedzi czy zacznie go używać. Jednak można przypuszczać, że jeśli ASq stanie się standardem wyświetlania reklam przed plikami video, Google również może chcieć go używać.


Największe firmy pracują dynamicznie nad ulepszeniem swoich produktów video. YouTube dla przykładu opracowuje niezależnie od systemu ASq nowe formaty reklam i funkcjonalności, tak aby ilość oglądanych video na stronach YouTube jeszcze bardziej rosła.


Według firmy IDC, rynek reklamy video on line, w roku 2009 osiągnął 2,2 miliarda dolarów. Jak prognozuje IDC do roku 2014 rynek ten wzrośnie do 11,3 miliarda dolarów.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/video_hulu.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/08/video_hulu-150x150.pngЭва KasiakWiadomościgoogle,internet,microsoft,reklama,youtube
Już niedługo internauci największych serwisów będą mogli decydować sami, które reklamy chcą oglądać przy okazji oglądania video on line! Microsoft, Yahoo i Hulu planują wdrożenie reklam, które będą mniej irytujące i inwazyjne dla użytkowników. Dotyczy to reklam zamieszczanych przed plikami video odtwarzanymi on line. Już od września użytkownicy msnbc.com, yahoo.com oraz...