Badania przeprowadzone przez firmę Canaccord dowodzą, że użytkownicy smartphone’ów z OS Android i tak wolą tablet od Apple – czyli lidera rynku iPad.

Być może Google był przekonany, że strategia którą przyjął na wprowadzenie na rynek swojego OS Android zda egzamin na wielu frontach. Nie ma bowiem, jak udostępnianie własnego produktu/rozwiązania – w dodatku w większości za darmo (przynajmniej oficjalnie) innym największym producentom telefonów komórkowych na świecie. To właśnie zrobił Google – jego OS Android jest obecny w wielu telefonach marek takich, jak: Samsung, Motorola.

 

Podobnie stało się z rynkiem tabletów, po tym jak Apple zdominował ten segment wprowadzając w roku 2010 tablet iPad, wszyscy inni producenci ponownie rozpoczęli produkcję tabletów, choć kilka lat temu, sztuka ta się udała nawet Microsoft. I tym segmencie tablety takiej Motorola Xoom czy Samsung Galaxy Tab – są “napędzane” właśnie systemem operacyjnym Android od Google.

 

 

Jednak, jak się okazuje to za mało, aby rzeczywiście zagrozić pozycji Apple. Świetnym potwierdzeniem są badania przeprowadzone przez firmę Cannacord. Obok twardych danych dotyczących udziałów w rynku, z badań wyłania się ogólny wniosek, który brzmi następująco: Google wraz ze swoim OS Android będzie tracił użytkowników tabletów na rzecz Apple. Jednym z głównych problemów są ceny aplikacji na smartphone’y z OS Android i zasady oraz sposób działania całego ecosystemu. W tym miejscu według prognoz analityków Apple zacznie odbierać i w dalszym ciągu umacniać swoją pozycję rynkową.

 

Market share iPad będzie mimo dominującej pozycji spadał, a wpływ na to będzie miało wprowadzenie kolejnych nowych lub ulepszonych wersji już istniejących tabletów. Jednym z czynników, które mogą znacznie wpłynąć na przyszłą pozycję iPad i udziały w rynku jest planowane przez Microsoft wprowadzenie tabletu opartego o system Windows Phone 8. To może zagrozić Apple.

 

Udziały w rynku:

 

  • Apple – rok 2011 prognozowane 56% udziałów
  • Motorola – rok 2011 prognozowane 3% udziałów
  • RiM – rok 2011 prognozowane 3% udziałów

 

Te liczby jasno pokazują jak duży dystans jest pomiędzy liderem, a kolejnym graczem.

 

W kwestii prognozowanych przychodów:

 

  • Apple – rok 2011 35,8 M $
  • Motorola – rok 2011 1,8 M $
  • RiM – rok 2011 2,2 M $

 

 

Użytkownicy OS Android wolą tablety od Applehttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/07/tablety_android_vs._ipad.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/07/tablety_android_vs._ipad-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Badania przeprowadzone przez firmę Canaccord dowodzą, że użytkownicy smartphone'ów z OS Android i tak wolą tablet od Apple - czyli lidera rynku iPad. Być może Google był przekonany, że strategia którą przyjął na wprowadzenie na rynek swojego OS Android zda egzamin na wielu frontach. Nie ma bowiem, jak udostępnianie własnego...