Od teraz znalezienie współtowarzysza podróży i umówienie sie na przejazd jest możliwe także za pomocą dedykowanej aplikacji na Facebooka.

Od kilku miesięcy tysiące kierowców i pasażerów umawiają się na wspólne przejazdy dzięki serwisowi Carpooling – oszczędzając w ten sposób pieniądze i przyczyniając się do redukcji emisji hałasu i zanieczyszczeń.

„Facebook ułatwia szybki kontakt i dzielenie się z innymi: wiadomościami, opiniami, emocjami… Carpooling.pl łączy kierowców i pasażerów, aby mogli podróżować wspólnie, dzieląc się kosztami przejazdu. Opracowanie aplikacji, która wykorzystuje potencjał rozbudowanej sieci kontaktów, to zatem naturalny krok w rozwoju naszego serwisu i propagowaniu idei wspólnych przejazdów w Polsce” – mówi Justyna Luty-Urbanek, product manager Carpooling.pl.


Aplikacja umożliwia przede wszystkim wygodne przeszukiwanie bazy ponad 350 000 przejazdów po Polsce i Europie, które codziennie dostępne są w serwisie Carpooling.pl. Nie trzeba również opuszczać Facebooka, by dodać własną ofertę lub zapytanie o wolne miejsca. Jeśli użytkownik kliknie odpowiednią opcję, o nowo dodanym ogłoszeniu natychmiast dowiedzą się jego znajomi, ponieważ informacja o przejeździe zostanie automatycznie opublikowana na tablicy użytkownika na Facebooku.


Dzięki integracji z bazą centralną przejazdy dodane za pomocą aplikacji widoczne będą także na Carpooling.pl, co znacznie zwiększa szanse na znalezienie współpasażera. Na stronie głównej aplikacji pojawiają się najnowsze przejazdy zamieszczone przez użytkowników, których konto na Carpooling.pl zintegrowane jest kontem na Facebooku.


Lista zawiera podstawowe dane, jak termin i trasę oraz link prowadzący do szczegółów przejazdu: podziału kosztów, komentarza i informacji, w jaki należy skontaktować się z ogłoszeniodawcą. Zdjęcie i nazwa użytkownika odsyłają natomiast do jego profilu na Facebooku, który pozwala na poznanie zainteresowań czy zwyczajów i może być pomocny w podjęciu decyzji o wspólnej podróży.


Poza tym użytkownicy aplikacji posiadający konto na Carpooling.pl za pomocą jednego kliknięcia będą mogli zobaczyć, dokąd w najbliższym czasie wybierają się ich znajomi.


Aplikacja dostępna jest pod adresem po skopiowaniu tego adresu w okno przeglądarki (http://apps.facebook.com/carpooling_pl/) lub na stronie Fanów Carpooling.pl


Można ją także odnaleźć w katalogu aplikacji na Facebooku, wpisując słowo „przejazdy”.

Umawiane przejazdy na Facebooku: aplikacja od Carpooling.plhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/11/carpooling_facebook-1024x617.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/11/carpooling_facebook-150x150.pngЭва KasiakStart Up
Od teraz znalezienie współtowarzysza podróży i umówienie sie na przejazd jest możliwe także za pomocą dedykowanej aplikacji na Facebooka. Od kilku miesięcy tysiące kierowców i pasażerów umawiają się na wspólne przejazdy dzięki serwisowi Carpooling – oszczędzając w ten sposób pieniądze i przyczyniając się do redukcji emisji hałasu i zanieczyszczeń. „Facebook ułatwia...