Prawdopodobnie podczas konferencji dla developerów Steve Jobs, ogłosi ścisłą współpracę z serwisem Twitter, który ma być zintegrowany z najnowszą wersją oprogramowania iOS.

Nie dalej, niż wczoraj pisałam o tym, że Twitter zamierza wdrożyć usługę photo sharing, dzięki której możliwe będzie przesyłanie zdjęć i mediów do znajomych. Realizacja tego planu ma zapewnić mikroblogowi Twitter jeszcze większe zainteresowanie użytkowników, które docelowo ma się przełożyć na zwiększoną sprzedaż. Podobnie w przypadku przejętego przez Twitter serwisu TweetDeck, który według wstępnych planów firmy ma być produktem dla klienta biznesowego.

 

Dziś już mamy kolejne “rewelacje” odnośnie Twitter’a, według których Apple zamierza zintegrować ten mikroblog liczący ponad 200 milionów użytkowników na całym świecie, z kolejną piątą już wersją swojego systemu operacyjnego (iOS) dla iPhone i iPad.

 

Jeśli te rewelacje się potwierdzą każda osoba, która zakupi iPhone 5 będzie mogła “tweetować” bezpośrednio ze swojego iPhone’a. Send to Twitter przycisk będzie dostępny bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji.

 

Nie bez powodu właśnie Twitter zamierza zintegrować photo sharing, bo jeśli to zrobi wtedy również z iPhone’a będzie możliwe nie tylko przesłanie aktualizacji statusu i klasyczne tweetowanie, ale także właśnie możliwość dzielenia się i przesyłania zdjęć, właśnie z iPhone’a.

 

Z pewnością wszystkie szczegóły zostaną udostępnione przez Apple już wkrótce, tym bardziej, że zbliża się WorldWide Developers Conference, którą ma poprowadzić sam Steve Jobs.

 

Nowa, piąta już wersja iPhone ma zostać wprowadzona do sprzedaży prawdopodobnie około Września, mimo iż oryginalnie planowano Czerwiec lub Lipiec tego roku. Wpływ na zmianę terminu mają problemy związane z produkcją iPhone po kataklizmie związanym z trzęsieniem ziemi i powodziami w Japonii, a także sytuacja robotników w fabryce produkującej i składającej iPhone’y.

 

Twitter zintegrowany z iOS 5? http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/twitter_ios5.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/twitter_ios5-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
Prawdopodobnie podczas konferencji dla developerów Steve Jobs, ogłosi ścisłą współpracę z serwisem Twitter, który ma być zintegrowany z najnowszą wersją oprogramowania iOS. Nie dalej, niż wczoraj pisałam o tym, że Twitter zamierza wdrożyć usługę photo sharing, dzięki której możliwe będzie przesyłanie zdjęć i mediów do znajomych. Realizacja tego planu ma...