Serwis mikroblogowy Twitter zaczyna wprowadzać więcej reklam, w celu monetyzacji dotychczasowej używalności.

Twitter najpopularniejszy w Stanach Zjednoczonych serwis z kategorii mikroblogów rozpoczął wdrażanie reklam zarówno w wersji online serwisu, jak i w wersji mobile.

Do tej pory bowiem wiele wskazywało na to, że serwis mimo ogromnej popularności może mieć problem z tzw. Monetyzacją, czyli rozpoczęciu zarabiania pieniędzy (niemałych) dzięki zbudowanemu potencjałowi serwisu.


Jak wskazują ostatnie wydarzenia nowy szef Twitter obiecuje kolejne wdrożenia, jednak te obecne skupiają się wokół następujących produktów:

  • Promoted tweets – widoczność na górze wyników wyszukiwanai
  • Promoted accounts – promowanie konkretnych profili, aby były obserwowane
  • Aplikacje Twitter i publikacja reklam

Jak zapowiadają przedstawiciele Twitter w roku przyszłym 2011 planowane jest wdrożenie  tzw. Self serve. Będzie to narzędzie dzięki któremu każdy klient może po zalogowaniu zacząć zarządzać swoją reklamą, w bardzo prosty sposób, wykorzystując dostęp online do narzędzia. Przypuszczalnie, choć szczegółów na chwilę obecną brak, będzie to narzędzie zbliżone do tych stosowanych przez Google czy Facebook. Będzie to reklama w internecie tworzona dzieki kilku przyciskom kursora myszki.

W dalszym ciągu pozostaje jednak pytanie na ile reklamy będą aktywne, efektywne i rzeczywiście generowały tzw. Lead’y – bo obecnie o to toczy się walka na rynku online.

Pewne jest to, że Twitter powiększył grono osób zajmujących się sprzedażą reklam, jeszcze kilka miesięcy temu było to „zaledwie“ 2 osoby, dziś jest ich około 40! Pewnie jest również to, że serwis ma ogromny potencjał, stale rosnącej ilości użytkowników, która aktualnie wynosi 160M miesięcznie.

Jednak czy to wystarczy, aby stać must have medium reklamowym, na równi z Google czy Facebook? Niestety takie klasyfikacje mogą stanowić dla Twitter’a problem, ze względu chociażby na to, iż nie działa on tak prężnie, jak wspomniane serwisy na innych, niż amerykański rynkach.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/10/twitter_ads.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/10/twitter_ads-150x150.pngЭва KasiakWiadomościinternet,reklama,twitter
Serwis mikroblogowy Twitter zaczyna wprowadzać więcej reklam, w celu monetyzacji dotychczasowej używalności. Twitter najpopularniejszy w Stanach Zjednoczonych serwis z kategorii mikroblogów rozpoczął wdrażanie reklam zarówno w wersji online serwisu, jak i w wersji mobile. Do tej pory bowiem wiele wskazywało na to, że serwis mimo ogromnej popularności może mieć problem...