Twitter do tej pory popularny przede wszystkim za oceanem, zaczyna zwiększać swoją rozpoznawalność, a co za tym idzie używalność w wielu krajach poza Stanami Zjednoczonymi. Czy w Polsce jednak można mówić o boom na Twitter?

Prawdopodobnie już niedługo władze serwisu będą “zmuszone” zatrudnić tłumaczy, którzy zaczną przystosowywać cały serwis do funkcjonowania w wielu krajach nie anglojęzycznych. Ta informacja to efekt rosnącej dynamicznie popularności serwisu w krajach Ameryki Południowej, ale także Europy Zachodniej, czy Azji.


Argentyna, Brazylia, Meksyk czy Wenezuela (chociażby sam prezydent) coraz częściej korzystają z Twitter. Mowa tu o znacznej liczbie użytkowników, która zsumowana daje blisko 150 milionów osób korzystających z internetu we wspomnianych krajach. Większość z nich już teraz zaczya coraz częściej korzystać z tej mikroblogowej strony.


W krajach azjatyckich trendy kształtują się podobnie, jednak liczba wszystkich osób korzystających z netu to aż 230 milionów.


Co bardzo ciekawe Twitter odnotował ostatnio znaczny wzrost używalności we Włoszech, Hiszpanii, a także….Rosji, która to jest ogromnym rynkiem internetowym, ze wciąż rosnącym wzrostem użytkowników, a także obszarami do tej pory nienasyconymi – zatem można spodziewać się  dalszych wzrostów.


W Polsce, gdy obserwuje opinie użytkowników wszystko wskazuje na to, że Twitter nie jest zbyt popularny. Z pewnością sama funkcjonalność strony wydaje się nie do końca przyjazna i intuicyjna. Ludzie zmagają się z “poprawnym” wykorzystaniem potencjału Twitter. I nie dziwi ten fakt skoro mamy już bardzo dobrze funkcjonujące i używane 2 mikroblogi czyli Blip oraz Flaker :)


Zatem czy Twitter będzie rozpatrywał stałą obecność w polskiej sieci?

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/Twitter-Logo.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/Twitter-Logo-150x150.pngЭва KasiakWiadomościtwitter
Twitter do tej pory popularny przede wszystkim za oceanem, zaczyna zwiększać swoją rozpoznawalność, a co za tym idzie używalność w wielu krajach poza Stanami Zjednoczonymi. Czy w Polsce jednak można mówić o boom na Twitter? Prawdopodobnie już niedługo władze serwisu będą 'zmuszone' zatrudnić tłumaczy, którzy zaczną przystosowywać cały serwis do...