Twitter.com już niedługo zagości na dobre wśród mieszkańców Japonii. Otóż operator komórkowy SoftBank zadecydował, iż aplikacja Twitter.com będzie dostępna na urządzeniach przez niego sprzedawanych.

Twitter przez ostatnie dwa lata radził sobie całkiem nieźle na rynku japońskim, dzięki temu że w dużej mierze był używany przez celebrities. Teraz nadszedł czas popularyzacji strony wśród bardzo szerokiego grona odbiorców.

 

Choć według danych dostarczonych przez japońskie ramię firmy badawczej Nielsen – Twitter mający w Kwietniu 2009 r. 521 000 użytkowników, w Marcu 2010 roku miał ich aż 7,5 miliona!

 

Jak pokazują dane zaczyna on dościgać lokalne serwisy społecznościowe, takie jak Mixi z  ponad 10 milionami użytkowników.  Zasięg wynosi nieco ponad 12%.

 

Nie dziwi zatem fakt, że szefowie Twittera również otwarcie deklarują, iż rynek japoński jest dla nich jednym z najważniejszych.

 

A sam SoftBank również nie bez powodu zaangażował się we współpracę z Twitter. Założyciel i szef Softbanku jest zagorzałym fanem i wielbicielem Twittera. Dodatkowo nie bez znaczenia jest również to, iż SoftBank jest wyłącznym sprzedawcą telefonu Iphone na rynku japońskim z ponad 22 milionami zasubskrybowanych klientów.

 

Swoją drogą dla japończyków pisanie na Twitterze będzie efektywniejsze ze względu na ich język.

 

Słowo międzynarodowy – sami wiecie z ilu liter się składa w języku polskim, podczas gdy pisząc je po japońsku należy zaledwie trzech liter….

Twitter.com podbija Japonięhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/twitter_japan.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/twitter_japan-150x150.pngЭва KasiakStart Uptwitter
Twitter.com już niedługo zagości na dobre wśród mieszkańców Japonii. Otóż operator komórkowy SoftBank zadecydował, iż aplikacja Twitter.com będzie dostępna na urządzeniach przez niego sprzedawanych. Twitter przez ostatnie dwa lata radził sobie całkiem nieźle na rynku japońskim, dzięki temu że w dużej mierze był używany przez celebrities. Teraz nadszedł czas popularyzacji...