Tripadvisor to jedna z najpopularniejszych na świecie stron, gdzie można zapoznać się z tysiącami opinii o miejscach, do których chcielibyśmy się udać.

Firma funkcjonuje na rynku bardzo długo i stała się pierwszą “instancją” do której zazwyczaj internauci z całego świata “odwołują” się celem zweryfikowania czy miejsce, które wybrali na swoje wymarzone wakacje, rzeczywiście jest najlepszym z możliwych.


Komentarze użytkowników to coraz popularniejsza i najbardziej rzetelna droga weryfikacji jakości obsługi w hotelu, przeszukiwania najlepszych opcji połączeń lotniczych, a także wyszukiwania restauracji w pobliżu miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy.


Plusy, które posiada ta strona można by wymieniać długo, jednak z najnowszych wydarzeń na podkreślenie zasługuje nowa funkcja, którą TripAdvisor wdrożył w oparciu o Facebook.

Otóż nazywa się ona “TripAdvisor Trip Friends” i pozwala na to, aby przyjaciele, których mamy na Facebook dawali porady lub sugestie odnośnie planów wakacyjnych.

Zatem wszyscy użytkownicy, którzy zalogowali sie poprzez przycisk Facebook, znajdujący się w górnej części strony, mogą zobaczyć wszystkich przyjaciół którzy byli już w danej lokalizacji i dzielić się z nimi opiniami, a co najważniejsze weryfikować swoje własne wybory i to czy były one adekwatne czy też przyjaciele po tym, jak odwiedzili dane miejsce, raczej odradzają powrót do niego….


Oczywiście wszystko będzie się odbywało również z użyciem aplikacji TripAdvisor, która została kilka lat temu wdrożona (3 lata temu) i jest do tej pory jedną z najpopularniejszych aplikacji na Facebook, z używalnością przekaraczającą ponad 5 milionów użytkowników miesięcznie.


Dzięki wdrożeniu tej kolejnej jakże pragmatycznej funkcji Trip Advisor zwiększa jakość usług oferowanych przez siebie, poprzez uzyskiwanie coraz bardziej prawdziwych polecanych bądź nie, miejsc  na całym świecie. W końcu przyjaciel przyjacielowi nie sprzeda kota w worku :)

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/tripadvisor-.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/06/tripadvisor--150x150.jpgЭва KasiakStart Upfacebook
Tripadvisor to jedna z najpopularniejszych na świecie stron, gdzie można zapoznać się z tysiącami opinii o miejscach, do których chcielibyśmy się udać. Firma funkcjonuje na rynku bardzo długo i stała się pierwszą 'instancją' do której zazwyczaj internauci z całego świata 'odwołują' się celem zweryfikowania czy miejsce, które wybrali na...