Tablet TouchPad od firmy HP będzie pierwszym wyposażonym w system operacyjny Palm.

System operacyjny Palm’a był wykorzystywany kilka lat temu w popularnie zwanych “palmach”. Teraz, gdy HP weszła w posiadanie firmy Palm w roku ubiegłym zdaje się, rozpoczęła zgodnie zresztą z wcześniejszymi zapowiedziami, wprowadzanie nowych produktów opartych o system operacyjny wcześniej wykorzystywany właśnie w popularnych palmach.

 

TouchPad pojawi się w sprzedaży w dniu 1go Lipca w Stanach Zjednoczonych, ma kosztować 499,99$. Firma zapowiedziała w czwartek, że od dnia 19go Czerwca rozpoczyna zbieranie zamówień z terenów Ameryki Północnej i Europy. W połowie Lipca zamówione tablety trafią do szczęśliwych, jak się zapowiada, posiadaczy w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji czy Irlandii.

 

 

Jak już wcześniej HP zapowiadało, właściwie było to przy zakupie firmy Palm wraz z Palm WebOS, zamierza ona wykorzystać nowy nabytek, do zintegrowania go z dużą gamą produktów z logo HP. HP planuje użyć Palm WebOS do urządzeń takich,  jak drukarki, ale także smartphone’ów.

 

Choć prawdopodobnie większy sukces odniesie integrując ze swoim głównym produktem czyli drukarkami, bowiem wchodzenie przez HP ewentualnie na rynek mobile i systemów operacyjnych do smartphone’ów może być ryzykowne ze względu na bardzo mocną pozycję Apple iOS dla iPhone i iPad oraz Google i systemu operacyjnego Android.

 

 

 

 

TouchPad od HP już w Lipcu!http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/hp_touchpad.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/06/hp_touchpad-150x150.jpgЭва KasiakWiadomości
Tablet TouchPad od firmy HP będzie pierwszym wyposażonym w system operacyjny Palm. System operacyjny Palm'a był wykorzystywany kilka lat temu w popularnie zwanych 'palmach'. Teraz, gdy HP weszła w posiadanie firmy Palm w roku ubiegłym zdaje się, rozpoczęła zgodnie zresztą z wcześniejszymi zapowiedziami, wprowadzanie nowych produktów opartych o system operacyjny...