Firmy Distimo i 148 Apps zaprezentowały zestawienia najlepszych i najlepiej sprzedających się aplikacji na telefony komórkowe!

Zestawienie to zawiera elementy subiektywności, choć pokazuje też pewien trend w rozumieniu, rozwoju aplikacji dla poszczególnych obszarów tematycznych/branż.


Zobacz zestawienie Top 11 i oceń sam!

 • Angry Birds – zadebiutowała w połowie Grudnia 2009 roku i bardzo szybko powędrowała na Top sprzedawanych aplikacji. Do tej pory miała 7 M pobrań, za cenę 0,99$ – a zatem w przybliżeniu daje to 7M $ przez okres 10 miesięcy. Niezła średnia z tego wychodzi :)
 • Doodle Jump – ulubiona przez wielu aplikacja, zbliża sie do magicznej liczby 7 M pobrań od początku istnienia. gra stworzona przez dwóch braci, o łącznej sprzedaży brutto 6,9 M $, z czego 30% trafia na konto Apple. tak czy inaczej braciom do podziału zostaje ponad 4 M$ :)
 • Bejeweled – kiedyś pierwsza aplikacja w zestawieniu. Obecnie ma 4 M pobrań i jest jedną z tych z temdencją wzrostową. Koszt pobrania wynosi 2,99$, a zatem mimo, iż jest pobierana mniej razy, niż wymienione powyżej- wygenerowała największą sprzedaż
 • Pocket God – pobrana ponad 3 M razy, twórcy zrobili tą aplikację bardziej dla siebie, a potem okazało się, że odnosi ona sukces komercyjny. Koszt pobrania 0,99$
 • Flight control – pobrana również prawie 3 M razy, to gra nieco zręcznościowa, gdzie dzięki pomocy palców, naprowadzasz samolot na prawidłowy tor lądowania. Im więcej samolotów pojawia się na ekranie, tym większe wyzwanie zaczyna mieć grający :)
 • Skee Ball – ponoć gra idealna na iPhone, pobrana blisko 2,5 M razy, za kwotę 0,99$. Twórca aplikacji firma Freeverse, została założona w latach 90tych przez dwóch braci
 • Flick Fishing – uruchomiona w Listopadzie 2008 roku, do chwili obecnej pobrana została 2,5 M razy. Wynik może niezbyt imponujący, ale firma stojąca za aplikacją, Freeverse zdążyła już “naprodukować” inne hity :)
 • IFitness – jak sama nazwa wskazuje to aplikacja dla wszystkich uprawiających fitness i chodzących na siłownię. Aplikacja została pobrana niespełna 2 M razy, a jej koszt to 1,99$. Pozwala na stworzenie planu ćwiczeń siłowych, tak aby osiągnąć wyznaczone cele.
 • Moron Test – nazwa być może śmieszna, ale aplikacja sama w sobie całkiem interesująca. Przez ponad 500 dni znajdowała się w zestawieniu Top 100. I choć właściciele nie chcą upubliczniać danych dotyczących ilości pobrań, można estymować, że wynosi ona około 2M. Twórcy gry tworzyli ją po tym, jak kończyli cały dzień pracy w innej firmie, pracując często do godz.3 w nocy. Jak widać sukces się opłacił, bo teraz nie muszą pracować dla kogoś :)
 • Tetris – tej gry nikomu nie trzeba przedstawiać, to klasyka gatunku, tak ją określę. Tetris to jedna z lepiej sprzedających się aplikacji, obecnie ma 1,5  -2 M pobrań
 • Stick wars – gra polegająca na tym, że chronisz swoje królestwo przed najeźdźcami. Wielu z pewnością się spodoba, kosztuje 0,99$ i stworzona została przez jednego człowieka, który zajmuje się budowaniem różnych aplikacji. Większość z nich jest bezpłatna. W przypadku płatnej Stick Wars szacuje się, że została pobrana około 1M razy.Czy używacie aplikacji wymienionych powyżej?


A może wolicie te z własnego “podwórka” – jeśli tak, co to za aplikacje?

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/distimo.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/distimo-150x150.pngЭва KasiakMobileaplikacje,Mobile
Firmy Distimo i 148 Apps zaprezentowały zestawienia najlepszych i najlepiej sprzedających się aplikacji na telefony komórkowe! Zestawienie to zawiera elementy subiektywności, choć pokazuje też pewien trend w rozumieniu, rozwoju aplikacji dla poszczególnych obszarów tematycznych/branż. Zobacz zestawienie Top 11 i oceń sam! Angry Birds - zadebiutowała w połowie Grudnia 2009 roku...