The Daily – wspólny projekt News Corp. i Apple, od środy powinien być już dostępny na iPad. Powinien – bo na 100% nie wiadomo – projekt był już przesuwany w czasie trzy razy.

Mimo, iż Steve Jobs, ikona nowych technologii i szef Apple jest na zwolnieniu lekarskim, firma nie ustaje w rozwoju projektów zaplanowanych już wcześniej.


Jednym z nich jest wspomniany w tytule tej wiadomości The Daily, który Apple wprowadza wspólnie z News Corp. firmą znanego na całym świecie Ruperta Murdocha.


I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że rynek stracił już nieco cierpliwość do wspomnianego projektu. Powód? Kilkakrotne już przekładanie jego premiery.


The Daily to projekt gazety w wydaniu elektronicznym, dostępnej na iPad, w której połączone siły dwóch gigantów proponują ekskluzywną treść wyłącznie właśnie na iPad. Projekt dwa tygodnie temu został przesunięty po raz…trzeci. W najbliższą środę zatem czwarte już podejście do jego uruchomienia.


Ostatnim powodem przesunięcia terminu uruchomienia projektu były rzekomo problemy z nowym systemem płatności wdrażanym specjalnie na potrzeby projektu.


Teraz jednak wygląda na to, że projekt wystartuje, bo zaproszenia na konferencję prasową zostały już rozesłane :)

Spotkanie dla mediów w środę, o godz. 11:00 AM EST, w nowojorskim muzeum Guggenheim. Ma je poprowadzić CEO News Corp. sam Rupert Murdoch oraz VP Internet Services z Apple, Eddy Cue.


Opłata za tygodniowe korzystanie z The Daily ma wynosić niecałego dolara, a News Corp. estymuje, że na projekcie w perspektywie długofalowej zarobi nawet 30 M $.


The Daily od środy dostępny na iPadhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/the_daily_na_ipad.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/01/the_daily_na_ipad-150x150.jpgЭва KasiakMobile
The Daily - wspólny projekt News Corp. i Apple, od środy powinien być już dostępny na iPad. Powinien - bo na 100% nie wiadomo - projekt był już przesuwany w czasie trzy razy. Mimo, iż Steve Jobs, ikona nowych technologii i szef Apple jest na zwolnieniu lekarskim, firma nie ustaje...