The Daily czyli unikatowy i jedyny projekt Apple i wydawcy News Corp. miał być dostępny wyłącznie na iPad. Teraz trwają prace nad wprowadzeniem go także na Android.

Choć Steve Jobs nie bardzo ma siłę martwić się teraz takimi sprawami, ta wiadomość mogła nieco rozczarować firmę Apple. Projekt o nazwie The Daily czyli pierwszy, wspólny projekt gazety dostępnej na tablet z systemem iOS czyli jedyny w swoim rodzaju iPad, już nie długo będzie dostępny także na innych tabletach.


Wydawca The Daily firma Ruperta Murdocha rozpoczęła prace nad wdrożeniem wersji kompatybilnej z systemem Android, a zatem celem spopularyzowania The Daily i udostępnienia go większej ilości osób.


To musi cieszyć News Corp. bo wejście w rynek tabletów z systemem operacyjnym od Google, numerem jeden, czyli obecnym Android – z pewnością przysłuży się rozwojowi tego elektronicznego wydawnictwa.


Z drugiej strony Apple musi być mocno rozczarowany, jeśli nawet nie rozwścieczony, bo przecież The Daily to miał być wyłącznie projekt Apple i News Corp. po czym teraz News Corp. próbuje nawiązać współpracę także z Google.


Z drugiej strony co warte podkreślenia – to News Corp. jest właścicielem projektu i firma ma prawo zarządzać nim według własnej strategii rozwoju produktu. Firma dostawała bardzo dużo wsparcia od zespołu Apple na etapie programowania aplikacji. I potem w przekazie PRowym i marketingowym często występowała i powoływała się na współpracę z Apple.


Czy zatem wprowadzenie gazety na tablety z OS Android, zwiększy jej popularność? Czy nowi czytelnicy znajdą w niej na tyle ciekawej treści, aby rzeczywiście płacić za nią?


The Daily dostępny również na Androidhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/the_daily-1024x619.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/the_daily-150x150.pngЭва KasiakMobile
The Daily czyli unikatowy i jedyny projekt Apple i wydawcy News Corp. miał być dostępny wyłącznie na iPad. Teraz trwają prace nad wprowadzeniem go także na Android. Choć Steve Jobs nie bardzo ma siłę martwić się teraz takimi sprawami, ta wiadomość mogła nieco rozczarować firmę Apple. Projekt o nazwie The...