Od wczoraj NK.pl rozpoczęła testowanie tzw. Grup czyli funkcji bardzo zbliżonej do Fan Page na Facebook.

Na blogu NK.pl można znaleźć informacje o tym, że to pierwsza wersja usługi i że serwis testuje ją “rękami” użytkowników. Krótko mówiąc skierował testy do wybranej grupy użytkowników.

Jak można przeczytać na blogu:

“Aktualnie trwają pierwsze testy Grup, w których bierze udział kilkaset tysięcy losowo wybranych aktywnych Użytkowników”.

Funkcjonalność będzie poddawana klasycznym testom czyli nie tylko weryfikacji, czy Grupy zachowują się i funkcjonują poprawnie, ale również weryfikacji czy np. jeśli wiele osób równolegle będzie korzystało z Grup, jaka będzie ich wydajność – krótko pisząc czy poradzą sobie z kilkuset tysięcznym obciążeniem czy nie.

Co będzie zawierała funkcja Grup:

  • własne galerie zdjęć
  • Śledzika
  • dedykowane forum

Z czasem, oczywiście będa dodawane nowe funkcjonalności.Grupy NK to raczej kopia Fan Page na Facebook. Zresztą to nie tylko moja opinia, wiele ostatnio się mówi o tym, że Nasza Klasa ma oddech konkurenta czyli Facebook i coraz bardziej upodabnia się do międzynarodowego gracza. Pytanie tylko czy w tym kierunku powinien iść serwis? Czy nie lepiej tej wartości dodanej dla użytkowników poszukiwać poprzez wyróżnienie się? Z pewnością część rozwiązań warto wdrażać podobnych, bo jeśli dobrze się sprawdziły, to warto z nich skorzystać, również pewne jest to, że “mamy to samo”, co konkurencja.


Z drugiej strony czy to w perspektywie długofalowej przyniesie NK sukces i uchroni serwis przed globalnym konkuentem? Czas pokaże.  Na niedawnej konferencji InternetBeta 2010, Dominik Kaznowski podczas swojej prelekcji, powiedział, że (…)wszyscy wnioskowali, aby NK wprowadziła otwarte API, co też uczyniła, i gdy to się stało, używalność tegoż właśnie API wcale nie wysoka(…)


A zatem warto podążać w tym samym kierunku, co konkurencja?

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/nasza_klasa.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/nasza_klasa-150x150.pngЭва KasiakWiadomościfacebook,internet,NK
Od wczoraj NK.pl rozpoczęła testowanie tzw. Grup czyli funkcji bardzo zbliżonej do Fan Page na Facebook. Na blogu NK.pl można znaleźć informacje o tym, że to pierwsza wersja usługi i że serwis testuje ją 'rękami' użytkowników. Krótko mówiąc skierował testy do wybranej grupy użytkowników. Jak można przeczytać na blogu: 'Aktualnie trwają pierwsze...