Rozpoczęła się publiczna licytacja, które telefony są bardziej niezawodne.

Wszystko przez wypowiedź szefa Apple podczas konferencji prasowej dotyczącej usterek Iphone 4G.

W ostatni piątek miała miejsce konferencja zorganizowana przez Apple, po tym jak firma zaczęła zbierać bardzo słabe noty po ujawnieniu awaryjnych elementów najnowszego produktu czyli Iphone 4G.

Podczas konferencji Steve Jobs jasno określił, że przecież inne telefony również są awaryjne i awaryjność wogóle wpisana jest w smartphone’y.

Po tym wystąpieniu rozpoczęły się licytacje pomiędzy innymi producentami, o miano najmniej awaryjnego produktu.


I tak HTC komentując i odnosząc się do sprawy zarzutów Apple skoncentrował swoją uwagę na modelu HTC Droid Eris, do którego właśnie odniósł się szef Apple podczas konferencji. Osoby zarządzające tym produktem skomentowały, że HTC otrzymał o średnio 35 razy mniej zażaleń i reklamacji, niż Iphone 4G.


Jednak nie tylko HTC zareagowało w taki sposób, również Research In Motion (RiM), który jest producentem telefonów Blackberry odniósł się do zarzutów. Motorola mimo, iż nie została “zaatakowana” bezpośrednio już w piątek po konferencji skomentowała te rewelacje.


Zatem wystąpienie na piątkowej konferencji wywołało ogólna debatę na temat zawodności lub nie innych marek telefonów.


Czy to był efekt zamierzony  przez Steve Jobs’a? Czy zrobił on to celowo, aby przerzucić uwagę opinii na innych producentów smartphone? Jak inaczej można myśleć o strategii Apple w tej sytuacji kryzysowej – sprytne manipulatorstwo czy faktyczna chęć rozwiązania problemów?


http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/iphone4g-back.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/05/iphone4g-back-150x150.pngЭва KasiakMobileapple,iphone
Rozpoczęła się publiczna licytacja, które telefony są bardziej niezawodne. Wszystko przez wypowiedź szefa Apple podczas konferencji prasowej dotyczącej usterek Iphone 4G. W ostatni piątek miała miejsce konferencja zorganizowana przez Apple, po tym jak firma zaczęła zbierać bardzo słabe noty po ujawnieniu awaryjnych elementów najnowszego produktu czyli Iphone 4G. Podczas konferencji Steve...