Jak zapowiada Blackerry sprzedaż tabletu PlayBook ma wynieść milion sztuk w “zaledwie” 3 miesiące.  Firma rozpoczęła intensywną produkcję.

Blackberry słynące do tej pory z produkcji biznesowych telefonów komórkowych, w roku ubiegłym wprowadziło na rynek tablet PlayBook. Jak firma od samego początku mówiła, to odpowiedź na rosnące w szybkim tempie zapotrzebowanie na tablety, jednak bardziej skierowana (ponownie) do klienta biznesowego.


Rok 2010 należał do Apple i iPad, ale w bardzo szybkim tempie, wręcz jak grzyby po deszczu pojawiały sie na rynku tablety również innych znanych marek, między innymi Samsung Galaxy, który po wielu testach otrzymał pozytywną rekomendację rynku i wysokie noty, powodujące, że określono go jako realnego rywala iPad.


Obok Samsung’a, Apple czy Blackberry, w tym roku to Motorola ze swoim Xoom zebrała najlepsze noty. A to wszystko stało się podczas dorocznego CES w Las Vegas, gdzie zjechali się zarówno producenci, jak i tech geek’i :0 z całego świata.


A zatem w tym momencie analitycy realnie patrzą i porównują właśnie Motorola Xoom z Blackberry PlayBook. I jeśli chodzi o prognozowaną sprzedaż to Blackberry planuje sprzedać milion sztuk swojego tabletu do końca I kwartału 2011. Z kolei Motorola estymuje, że realnie może sprzedać 700 000 do 800 000 sztuk.


Aby jednak sprzedać aż milion sztuk Blackerry intensywnie zaczęło produkcje pod wodzą firmy Quanta Computer.

Warto zaznaczyć, że Blackberry może nie udać się osiągnąć wspomnianego rezultatu, bez funkcji wi-fi czy wersji 3G tabletu, a te zapowiadane są na Marzec tego roku. Motorola Xoom w tej kwestii jest na lepszej pozycji, bo wprowadza tablet, który już posiada połączenie wi-fi, a także 3G.

Tablet PlayBook-Blackberry zapowiada wysoką kwartalną sprzedażhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/blackberry_playbook.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/blackberry_playbook-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Jak zapowiada Blackerry sprzedaż tabletu PlayBook ma wynieść milion sztuk w 'zaledwie' 3 miesiące.  Firma rozpoczęła intensywną produkcję. Blackberry słynące do tej pory z produkcji biznesowych telefonów komórkowych, w roku ubiegłym wprowadziło na rynek tablet PlayBook. Jak firma od samego początku mówiła, to odpowiedź na rosnące w szybkim tempie zapotrzebowanie...