Amazon zapowiada, że tablet tej firmy będzie tańszy od sławnego Apple iPad. Premiera produktu zapowiedziana jest na koniec tego roku.

Amazon prowadzi intensywne prace nad własnym tabletem, który jak można się dowiedzieć ze źródeł, będzie używał systemu operacyjnego Android. Firma pracuje nad dwoma tabletami, wersją tańszą i ta droższą.

 

Pierwszy z tabletów będzie miał ekran 7cali i jego cena (wstępna) została ustalona na poziomie 349$. Z kolei droższy tablet będzie miał ekran wielkości 10 cali, a jego cena została ustalona na poziomie 449$.

 

Amazon na poważnie szykuje się do walki o udziały w rynku tabletów. Jednak obok konkurencyjnej ceny, niezbędne jest także funkcjonalne przygotowanie nowych produktów do rywalizacji ze sławnym iPad od Apple. A to może być największe wyzwanie, choć szef Amazon – Jeff Bazos, doskonale wie, co robi.

 

Na chwilę obecną liderem rynku tabletów jest Apple, którego udziały wynoszą około 98%, co znaczy, że iPad od momentu wejścia na globalne rynki, sprzedawał się najlepiej i wypracował największe udziały w rynkach. W gruncie rzeczy to właśnie Apple ponownie (po tym, jak  Microsoft próbował tej sztuki kilka lat temu) odświeżył i otworzył rynek tabletów.

 

To dzięki Apple rynek tabletów zaczął ponownie rosnąć, w dodatku poważnie zagrażając producentom komputerów PC, takim jak HP czy Dell, których spadki rok do roku wynoszą już 5%, a zdaje się, że będą się pogłębiały, o czym pisałam w tym tekście.

 

Z pewnością dla Amazon, aby był w stanie rywalizować z Apple na wyposażeniu tabletów warto, aby znalazły się:

  • używać (idealnie) najnowszej wersji OS Android na tablety czyli Honeycomb
  • mieć przystępną cenę, zwłaszcza dla tych, którzy do tej pory nie używali żadnego tabletu
  • powinien umożliwiać czytanie książek – pełnić rolę zbliżoną do e-reader’a
  • powinien mieć dostęp do Amazon AppStore i Android Marketplace

 

 

 

Tablet od Amazon tańszy, niż iPadhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/amazon_tablety.jpghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/amazon_tablety-150x150.jpgЭва KasiakMobile
Amazon zapowiada, że tablet tej firmy będzie tańszy od sławnego Apple iPad. Premiera produktu zapowiedziana jest na koniec tego roku. Amazon prowadzi intensywne prace nad własnym tabletem, który jak można się dowiedzieć ze źródeł, będzie używał systemu operacyjnego Android. Firma pracuje nad dwoma tabletami, wersją tańszą i ta droższą.   Pierwszy z...