Sukces sprzedażowy jeszcze nie, jedno jest jednak pewne: już teraz Samsung Galaxy Tab zdołał przyciągnąć miliony ludzi zainteresowanych tabletem.

Od kilku lat analitycy nie wróżyli dobrze tym urządzeniom. Po raz pierwszy dopiero w tym roku największy sukces odniósł Apple wraz ze swoim magicznym iPad. Nie bez powodu widać, że konkurencja również chce mieć swój tablet i tak właśnie próbuje wynaleźć własną broń na tym rynku.

Samsung, o którego rozwiązaniu pisałam niedawno w tym artykule, wprowadza na rynek bardzo ciekawą pozycję, dzięki której może realnie “zagrozić” Apple. Czas pokaże czy te tezy znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości. Pewne natomiast jest to, że Samsung Galaxy Tab, został stworzony z myślą o konkurowaniu z iPad, a przez to wyposażony niemal tak samo jak iPad. Z jedną zasadniczą różnicą: systemu operacyjnego oraz aplikacji.

Zobaczcie zatem oficjalne video dla Samsung Galaxy Tab ze Stanów Zjednoczonych! Tam już jest w sprzedaży, a video mówi samo za siebie – chciałoby się wręcz rzec “on the go”!

O ile, jak wiemy Apple systematycznie w swoim iTunes rozwija także aplikacje na iPad – jest ich obecnie około 25 000, o tyle Samsung Galaxy Tab, w pełni działa z Android. Zatem aplikacje na ten tablet będą dostępne także w Android Market.

To może przynieść urządzeniu przewagę już na początku, dzięki rosnącej globalnie popularności Android, czyli rozwiązania od Google.

Co bardzo istotne cena prawdopodobnie będzie niższa od iPad. Warto podkreślić, że telefon Samsung Galaxy – w polskich sieciach komórkowych sprzedaje się jak “świeże bułeczki”, co ostatnio usłyszałam od przedstawicieli sieci Era. To dobra prognoza dla producentów, w końcu Samsungowi udaje się coraz bardziej wchodzić na mocno konkurencyjny rynek, w dużej mierze dzięki temu, że zaczął wykorzystywać Android, jako siłę napędową swoich produktów.

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/samsung_galaxy_tab.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/09/samsung_galaxy_tab-150x150.pngЭва KasiakWiadomościandroid,apple,google,ipad,Mobile
Sukces sprzedażowy jeszcze nie, jedno jest jednak pewne: już teraz Samsung Galaxy Tab zdołał przyciągnąć miliony ludzi zainteresowanych tabletem. Od kilku lat analitycy nie wróżyli dobrze tym urządzeniom. Po raz pierwszy dopiero w tym roku największy sukces odniósł Apple wraz ze swoim magicznym iPad. Nie bez powodu widać, że konkurencja...