StumbleUpon jest mało znany w polskiej sieci. Jednak w Stanach Zjednoczonych to praktycznie lider. Teraz wprowadza dla użytkowników także content video.

Jeśli nic ciekawego nie ma do obejrzenia w TV, zawsze można w dzisiejszych czasach odwołać się do internetu :) wiele polskich firm zazwyczaj mających doświadczenie i prowadzących typową działalność wydawcy telewizyjnego, już weszło w rynek online i oferują np. VoD (video on demand). Jednak są również typowi wydawcy contentu w internecie, co ciekawe nie koniecznie tworzący i posiadający ten content, którzy zaczynają coraz częściej oferować go również zaciągając z wielu innych miejsc w sieci.

Jednen z takich pomysłów zaprezentował serwis agregujący treści StumbleUpon.

Video prezentowane na serwisie i sugerowane danemu użytkownikowi, absolutnie nie są najpopularniejszymi video, a zasady ich doboru i wyświetlania zostały dobrane do preferencji indywidualnych użytkownika.

Silnik przeszukuje Video na różnych zewnętrznych serwisach typu: YouTube, Vimeo, Hulu, TED czy CollegeHumor. Dobór Video może się odbyć dzięki temu, że użytkownik zaznacza własne preferencje co do kategorii lub “polubi” aktualnie oglądane video. Wtedy silnik wyszukiwarki plików, dobierze dla niego video, które jest powiązane z zaznaczonymi preferencjami.


Oto video, które zasugerował mi StumbleUpon :)

Zastanawiam się dlaczego właściwie serwis zdecydował się na uruchomienie takiej usługi? Z jednej strony dla użytkownika być może jest to ciekawe, ale niezbyt nowatorskie, bo nie ma nic łatwiejszego, niż stworzyć algorytm, który będzie agregował treści video i wyświetlał je w założony sposób, według odpowiednich wytycznych. Z drugiej strony czy jest to zatem dla serwisu, usługa jedynie dodana, czy też wiąże się z nią bardziej obiecująca przyszłość.

Co sądzicie? Odgrzewany kotlet jakich wiele, czy może coś co w przypadku serwisu takiego jak StumbleUpon, może odnieść duży sukces i przyczynić się do zwiększenia jego używalności?

http://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/10/stumbleUpon_video.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2010/10/stumbleUpon_video-150x150.pngЭва KasiakWiadomości
StumbleUpon jest mało znany w polskiej sieci. Jednak w Stanach Zjednoczonych to praktycznie lider. Teraz wprowadza dla użytkowników także content video. Jeśli nic ciekawego nie ma do obejrzenia w TV, zawsze można w dzisiejszych czasach odwołać się do internetu :) wiele polskich firm zazwyczaj mających doświadczenie i prowadzących typową...