Google ogłosił uruchomienie serwisu do wypożyczania i streamingu filmów, który będzie działał na telefonach i tabletach z Android Honeycomb.

Google nie próżnuje w kwestii rozwoju Android i z pewnością nie prześpi swojego m omentum, co widać po kolejnych działaniach i projektach, które wdraża dla swojego systemu operacyjnego Android.

 

Nie dalej, jak wczoraj pisałam o corocznej konferencji dla developerów Android, która odbywa się w San Francisco, na koniec dnia pojawiły się informacje, że Google wprowadza serwis umożliwiający wypożyczanie i streaming filmów we wszystkich urządzeniach wyposażonych w najnowszą wersję Android czyli Honeycomb.

 

 

Jak zapowiada Google wypożyczalnia filmów na urządzenia z Android będzie za kilka tygodni dostępna także dla urządzeń ze starszą wersją Android, czyli 2.2 . Na chwilę obecną wiadomo, że filmów do pożyczenia będą “tysiące”, choć Google nie podał konkretnej liczby. Wiadomo też, że wypożyczalnia filmów online/mobile będzie dostępna w Android Marketplace i dzięki temu ich wyszukiwanie będzie zdecydowanie proste.

 

Użytkownicy będą mogli streamingować filmy tak, aby albo oglądać je w ramach przeglądarki na telefonie komórkowym lub zapisać film w telefonie i odtwarzać z samego telefonu, tak aby odtwarzać je offline.

 

Z pewnością to jest to, czego Android i sam Google bardzo potrzebował. Wypożyczalnia filmów poprzez urządzenia mobilne to przyszłość elektronicznych mediów i nowych technologii.  Warto wspomnieć, że inne firmy posiadają już takie produkty. Należy do nich chociażby Samsung ze swoim Samsung Hub czy HTC, który spełnia podobną rolę do nowej wyżyczalni filmów od Google.

 

 

 

 

 

Streaming filmów w telefonach z Androidhttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/android_marketplace_movies-1024x359.pnghttp://internet-news.com.pl/wp-content/uploads/2011/05/android_marketplace_movies-150x150.pngЭва KasiakMobile
Google ogłosił uruchomienie serwisu do wypożyczania i streamingu filmów, który będzie działał na telefonach i tabletach z Android Honeycomb. Google nie próżnuje w kwestii rozwoju Android i z pewnością nie prześpi swojego m omentum, co widać po kolejnych działaniach i projektach, które wdraża dla swojego systemu operacyjnego Android.   Nie dalej,...